ביום השבעת הממשלה: שר החוץ האמריקני מייק פומפאו מגיע לישראל

כל מי שיבוא במגע עם שר החוץ או הפמליה יעבור בדיקת סימפטומים. תנועתו בישראל תהיה מבוקרת. פומפאו ייפגש עם נתניהו וגנץ.

ערוץ 7 , ט"ו באייר תש"פ

מייק פומפאו
מייק פומפאו
צילום: רויטרס

שר החוץ האמריקני מייק פומפאו יגיע ביום רביעי הקרוב לביקור מדיני בישראל.

הביקור יימשך 24 שעות, ובמהלכו צפוי פומפאו להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וכן עם יו"ר כחול לבן בני גנץ שביום רביעי צפויים להשביע את ממשלת האחדות בראשותם.

על פי הודעת משרד החוץ האמריקני, הפגישות יתמקדו "בנושאים ביטחוניים הקשורים לפעילותה החתרנית של איראן".

זהו הביקור הראשון של פומפאו במדינה מחוץ לארצות הברית מאז פרוץ משבר הקורונה. בעקבות המגפה, נוהלי הביקור של פומפאו מבחינה רפואית תואמו מראש עם ישראל ושר החוץ האמריקני לא צפוי לשהות בבידוד עם נחיתתו בנתב"ג.

בחדשות 13 דווח כי כל חברי הפמליה של פומפאו העולים איתו לטיסה מארה"ב יעברו בדיקות קורונה יום-יומיים לפני היציאה. כולם יהיו עם מסיכות, וכל מי שיהיה בקשר עם שר החוץ או הפמליה ייבדק לסימפטומים ואף גורם אחר לא ייכנס לקרבת הפמליה לכל אורך הביקור.

פומפאו עצמו נבדק מדי יום ותנועתו בישראל תהיה מבוקרת אך ורק לפגישות העבודה שיקיים והוא לא יסתובב בישראל מלבד הפגישות המתוכננות והנסיעה לשדה התעופה.

לפני כשבועיים, לאחר חתימת ההסכם הקואליציוני בין הליכוד וכחול לבן בירך מזכיר המדינה על הקמת ממשלת האחדות וציין כי הממשל האמריקני יעבוד איתה באופן צמוד. פומפאו התייחס גם לסוגיית הריבונות ואמר, "הממשל יציג לממשלת ישראל את עמדתו בנושא בפורומים מצומצמים. הסיפוח הוא החלטה שישראל צריכה לקבל".