זעם בשמאל:
"כוחות ברבנות הצבאית" מונעים טריפות

בעמותת הפורום החילוני זועמים על הרבצ"ר תא"ל הרב אייל קרים שלא מיישם את החלטתו לאפשר איחסון מזון טרף במקררים במטבחונים הצבאיים.

ערוץ 7 , ט"ו באייר תש"פ

"כוחות ברבנות הצבאית" מונעים טריפות-ערוץ 7
הרב אייל קרים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעמותת הפורום החילוני זועמים על הרבצ"ר תא"ל הרב אייל קרים שלא מיישם את החלטתו לאפשר איחסון מזון טרף במקררים במטבחונים הצבאיים.

כזכור, לפני כחודשיים נחשף לראשונה בערוץ 7 כי הרבנות הצבאית מאשרת אחסון מזון טרף לחיילים.

ענף הכשרות של הרבנות הצבאית אישר לחיילים שאינם שומרים כשרות לאחסן מזון טרף במקררים שמחוץ למטבח הצבאי, זאת לאחר לחצים מצד הפורום החילוני.

ההנחיות החדשות של הרבנות הצבאית שהגיעו אז לידי ערוץ 7 וויתרו על כשרות המזון הפרטי, הגדירו את המקררים הצבאיים, שאינם במטבחים, "אקס טריטוריה" והתירו רשמית הכנסת מזון "בשרי או ללא כשרות כלל".

גורמים ברבנות הצבאית שקיבלו את הפקודה החדשה הוציאו הודעה בתגובה לכניעה ללחצים: "זו בושה וחרפה. אפשר להבין איחסון מזון בשרי בכלי סגור. אך להתיר הכנסת מזון טרף למקררים? זה דבר שמעולם לא היה בצה''ל ב-72 שנות קיומו. זו הידרדרות חמורה עם השלכות מרחיקות שתפגע בכשרות בצה''ל בעוד מקומות"

לערוץ 7 נודע כי גם ברבנות הראשית לישראל, אשר לא עודכנה על המהלך, נמתחה ביקורת חריפה על ההתנהלות ברבנות הצבאית, זאת על רקע הדיונים שהתקיימו אז בבג"ץ נגד משרד הבריאות ונגד הרבנות הראשית בנושא הכנסת חמץ לבתי החולים בישראל.

הדיון בבג"ץ הוכרע בסופו של דבר ועתירת ארגוני השמאל הקיצוני דוגמת "ישראל חופשית" וארגונים ערביים המזוהים עם הרשימה המשותפת להכניס חמץ לבתי החולים בישראל התקבלה.

כעת בפורום החילוני זועמים על צה''ל שלא מיישם את הכנסת הטריפות למקררים: "מאז הפרסום לא עודכנה הפקודה החדשה באתרי הפקודות הצבאיים ובאתר הרבנות הצבאית. עם הפרסום נשמעו קולות מתוך הרבנות הצבאית עצמה שהתנגדו לה. עולה חשש שלא מדובר בבעיה טכנית שמנעה את יישום הפקודה ואת פרסומה, אלא שיש כוחות בתוך הרבנות הצבאית והצבא שפועלים על מנת להעלים אותה."