אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

הסמנכ"ל הבכיר לניהול מוצר בחברת ZOOM, עודד גל, סיפר בראיון לחדשות 12 כי בליל הסדר האחרון הבין את עוצמת האפליקצייה שכבשה את העולם במהלך משבר הקורונה.

"קיבלתי הודעות מכל העולם, שבה אנשים אמרו לי כמה הם מתרגשים לעשות את הסדר בזום", סיפר גל. "בתור ישראלי ויהודי היה ממש לראות איך אנחנו תומכים בקהילה היהודית בעולם".

לדברי גל, ZOOM שמה מלכתחילה דגש מיוחד על וידאו וזו הסיבה להצלחתה. "יש הרבה אפליקציות של שיתוף פעולה, אבל אך אחד מהן לא התמקדה בווידאו – אנחנו חשבנו על זה, ובנינו את המערכת שתהיה קודם כל לווידאו. לכן המערכת כל כך אמינה: כשאני לוחץ על הקישור, הפגישה תתחיל".

בעקבות משבר הקורונה נרשם זינוק במספר המשתמשים. "בדצמבר נכנסו מדי יום בערך 10 מיליון אנשים לפגישות – באחד באפריל הגענו ל-200 מיליון, ושלושה שבועות אחר כך היינו ב-300 מיליון משתתפים ביום", מספר גל.

לדבריו, חזון החברה הוא שהתקשורת באמצעות וידאו תהפוך לברירת המחדל בעת תקשורת מרחוק: "התקשורת החזותית היא בעינינו התקשורת האולטימטיבית".

גל העניק טיפ למשתמשים: "יש אפשרות לשנות את האודיו לאודיו ללא פילטרים. הפילטר נועד לנקות רעשי רקע, אבל אם רוצים לנגנן או לשיר, כדאי לבחור באופציה של original sound".