חבר הכנסת עידן רול משתלח: "פשע שנאה"

חבר הכנסת מסיעת יש עתיד הגיב לדברי הרב יגאל לוינשטיין, "לא אתן שכספי הציבור שלנו יממנו חינוך לגזענות ולהט"בופוביה"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז באייר תש"פ

עידן רול
עידן רול
צילום: Photo by Hadas Parush/Flash90     

חבר הכנסת עידן רול (יש עתיד) תוקף את את הרב יגאל לוינשטיין, מראשי מכינת ''בני דוד'' ביישוב עלי שאמר בשיחה עם תלמידים כי "צריך להתחיל בטיפולי המרה בגיל צעיר מאוד, כך הם הכי יעילים".

רול כתב בחשבון הטוויטר שלו: ''אני מודיע חד משמעית כי לא אתן שכספי הציבור שלנו יממנו חינוך לגזענות ולהט"בופוביה. כספי הציבור צריכים לקדם את ערכי המדינה כיהודית ודמוקרטית - שיוויון, רעות ואהבת לרעך כמוך. האמירות האלה הן רחוקות שנות אור מחינוך ראוי במדינת ישראל 2020.

''אני מקדם שתי הצעות חוק בנושא", סיפר חבר הכנסת המשתייך בעצמו לקהילת הלהט"ב. ''הראשונה היא איסור טיפולי המרה בקטינים, השנייה היא שלילת מימון ממוסדות חינוך המקדמים תכנים גזעניים ולהט״בפוביים''.

לטענתו, טיפולי המרה הם "פשע שנאה" נגד קהילת הלהט"ב. ''פשע שנאה שגורר נזק נפשי לכל החיים ואפילו התאבדות. לא אתן שכספי ציבור יממנו שנאה, לא נגד הקהילה הלהט"בית, ולא נגד אף קהילה אחרת. אנחנו שווים מספיק כדי לשלם מיסים ואת שאר חובותינו לחברה, לא יתכן שישתמשו בכסף הזה להסית נגדנו".

כאמור, עיתונאי גלי צה"ל שחר גליק פרסם הקלטה של הרב יגאל לוינשטיין מתוך שיחה שהעביר בזום על חשיבות הקמת משפחה יהודית בצל הניסיון מצד ארגוני הלהט"ב לעוות את ערכי המשפחה.

"צריך להתחיל בטיפולי המרה בגיל צעיר מאוד, כך הם הכי יעילים", נשמע הרב לוינשטיין בהקלטה, "אפשר לעזור לאנשים לחזור להיות סטרייטים", טען הרב לוינשטיין, "ככל שהפנייה היא בגיל צעיר יותר וכשיש נטיות כפולות גם וגם זה הכי פשוט לעזור".

בהמשך השיעור נשאל הרב מהי ההגדרה של גיל צעיר, והשיב: "המטפלים מדברים על גילאים מ-13 עד 15, תלוי מתי הנטייה הזאת מתחילה להופיע באדם".

בתגובה שהעביר לגלי צה"ל לקראת פרסום הדברים, הבהיר הרב יגאל לוינשטיין כי הוא עומד מאחוריהם, וקרא לשמוע אותם בהקשרם המלא. "אני לא יודע מה זה טיפולי המרה", מסר הרב. "זה שיעור חשוב וכדאי להקשיב לכולו, זו עמדה לגיטימית שחשוב שתשמיעו. הציטוטים נכונים מלבד הציטוט בדבר גיל התחלת הטיפולים".