שני מקרים של יריקה ותקיפה מילולית נגד תושבים דתיים אירעו בימים האחרונים ברמת גן. ראש העיר כרמל שאמה הכהן דורש מהמשטרה לפתוח בחקירה.

האירוע הראשון התרחש ב-23 באפריל. אלמונית ירקה בפרצופה של נערה בת 15 שצעדה בכיכר "כופר היישוב" בעיר.

במקרה נוסף צעדו ברחוב שני ילדים דתיים בני 7 ו-9, ואישה מבוגרת קראה לעברם "תוריד את הקשקוש (הכיפה) הזה מהראש ותקצץ את הפיאות''.

ראש העיר רמת גן כרמל שאמה הכהן הורה לאתר את תיעוד התקרית ממצלמות האבטחה של העירייה. אמה של בת ה-15 ביקשה שלא לערב את המשטרה, ושאמה כהן סיפר: ''שלחתי באותו היום מכתב הערכה מחזק ועוגה כמחווה לנערה על שהגיבה באצילות נפש, אבל הדבר הציק לי פעם אחר פעם מאז, ואף כתבתי לאם שהדבר נעשה במרחב הציבורי ושיש עניין לחקור בכדי למנוע את המקרה הבא''.

בעקבות הצטברות המקרים פנה ראש העיר למשטרה ודרש לפתוח בחקירה מיידית, ''כולנו יהודים ויותר מכך כולנו בני אדם שווים. אם נתחיל לתקוף אחד את השני על רקע דתי או לדרוש אחת מהשניה לשנות אמונה או דרך חיים לגיטימית נדרדר לתהום.

''ברמת גן יש ויהיה מקום לכולם אנחנו אוהבים ומזמינים את כולם לחיות יחד בכבוד וערבות הדדיים ואהבת חינם. חילוניים ודתיים, סטרייטים ולהט''בים, מזרחים ואשכנזים, צברים ועולים חדשים וכיו"ב", הוסיף ראש העיר שאמה הכהן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו