מכינת עלי: שקר בגל"צ, נגיש תביעת דיבה

"בשום שלב במסגרת השיעור שנערך אמש, או בכל שיעור אחר שהעביר הרב יגאל בעשרות שנותיו כמחנך לא אמר הרב שהוא בעד טיפולי המרה".

ערוץ 7 , ט"ז באייר תש"פ

מכינת עלי: שקר בגל"צ, נגיש תביעת דיבה-ערוץ 7
הרב לוינשטיין
צילום: תנועת חזון

מכינת בני דוד מגיבה לדיווח בגלי צה״ל הבוקר (ראשון) לפיו ראש המכינה הרב יגאל לוינשטיין קרא לבצע טיפולי המרה בצעירים.

"מדובר בדיווח שקרי. בכוונתנו להגיש תביעה. מדהים לראות איך מהקלטה בה הרב יגאל אומר בפירוש שהוא מתנגד לטיפולי המרה גל״צ ציטטו כאילו שהרב יגאל בעד", נמסר.

"מצער לראות שהלקח מפרשת הרב נאומבורג וערוץ 13 על דיווחי שקר בתקשורת לא נלמד. מדובר בדיווח שקרי של גלי צה״ל. הרב יגאל בכלל מתנגד לטיפולי המרה. בכוונתנו להגיש תביעת דיבה כנגד השקר שדווח הבוקר שעלה בכוונת תחילה במטרה לסתום פיות", נטען בתגובה.

במכינה הוסיפו, "בשום שלב במסגרת השיעור שנערך אמש, או בכל שיעור אחר שהעביר הרב יגאל בעשרות שנותיו כמחנך לא אמר הרב שהוא בעד טיפולי המרה. להיפך, הרב יגאל אמר, גם אמש, בפה מלא כי הוא מתנגד לטיפולי המרה, אולם הכתב התעקש להציג את הדברים באופן מעוות ושונה מכפי שנאמרו. מדהים. איזו רשלנות עיתונאית. מתוך הקלטה בה אומר הרב יגאל במפורש שהוא מתנגד לטיפולי המרה גלי צה״ל מוציאים כותרת שקרית עם ציטוט על פיו הרב יגאל אמר: 'טיפולי המרה הכי יעילים בגיל צעיר'. מדובר בניסיון נוסף לסתום פיות. ניסיון מאולץ לקשור מונחים שאינם קשורים לרב לשיח מכבד שנערך בין רב לתלמידים".

"הרב טוען שישנם טיפולים פסיכולוגיים מקצועיים שיכולים ברגישות לסייע לבני הנוער, בדיוק כפי שטוענים מגוון אנשי מקצוע בתחומים אחרים. מי שיקשיב לכלל השיעור, מבלי להוציא דברים מהקשרם יווכח בכך. הדברים שהועלו על ידי התלמידים ועל ידי הרב ראויים להקשבה ומדובר בעמדות לגיטימיות בשיח הציבורי בכלל ובשיח עם נוער בפרט", נאמר עוד בתגובה.

בבני דוד שוקלים כעת את האפיק המשפטי, לאחר תקדימים מהשנה האחרונה דוגמת הוצאת הדברים מהקשרם סביב פרשיית ערוץ 13 והרב נאומבורג ממכינת עצם.