מחשב נייד
מחשב נייד istock

קרן קימת לישראל והאפוטרופוס הכללי, המשמשים נאמנים לעיזבונו של ניקולא באומן ז"ל, החליטו לרכוש מחשבים ניידים לכ-700 משפחות בהן ישנם אחים שכולים ויתומים קטינים בגילאים 4-18.

ניקולא באומן ז"ל, יהודי תושב צרפת, הוריש את עזבונו העצום בסך 55 מיליון ₪ למדינת ישראל ולטובת תמיכה במשפחות שכולות.

נאמני ההקדש, קרן קימת לישראל בראשות דניאל עטר והאפוטרופסה הכללית עו"ד סיגל יעקבי, המשמשים יחדיו נאמנים בקרן על שם המנוח החליטו לייעד את הכספים לתמיכה באחים שכולים ויתומים ממשפחות שכולות של מערכת הביטחון ו/או הרוגי פעולות איבה, הזכאים לסיוע על פי הוראות המצווה.

ההחלטה על רכישת המחשבים נעשתה בשיתוף אגף משפחות הנצחה ומורשת ממשרד הביטחון, אגף נפגעי פעולות איבה מהמוסד לביטוח לאומי, ארגון יד לבנים, ארגון אלמנות ויתומי צה"ל וארגון נפגעי פעולות האיבה.

פעולה זו מצטרפת לשורת תמיכות נוספות שהנאמנים החליטו עליהן השנה ובהן מלגות ללימודים על תיכוניים לאחים שכולים, פרוייקט חונכות פר"ח לאחים שכולים בגילאי 6-17 וקיום מחנות נוער לאחים שכולים בגילאי 11-16.

יו"ר קק"ל עטר אמר כי "רכישת המחשבים הניידים לילדים ובני נוער ממשפחות שכולות דווקא עכשיו בימי הקורונה, היא מסר חשוב ביותר לכך שבשום שלב ובשום מצב אנחנו לא שוכחים את המחיר ששילמו הילדים האלו בכדי שמדינת ישראל תוכל להמשיך ולהתקיים בביטחון. המחשבים האלו חיוניים לצורך לימודים מקוונים, במיוחד בתקופה זו, אבל הן ישמשו את הילדים גם אחר-כך''.

עטר הוסיף כי ''משבר הקורונה הביא עמו אתגרים לא פשוטים שחייבו אותנו להסתגל למציאות חדשה עם כללי ריחוק חברתיים חדשים, ואני מקווה שהמחשבים האלו יעזרו לילדים לקיים שגרת חיים מלאה ופעילה".

עו"ד יעקובי, האפוטרופסה הכללית, אמרה כי "בתקופת משבר הקורונה נוכחנו שהשימוש במחשבים והתקשורת המקוונת הכרחיים לצורך ניהול השגרה החדשה. הדבר נכון שבעתיים כשמדובר בילדים שנזקקים לאמצעים אלה לצורך מידה מרחוק ושמירה על קשרים חברתיים. בהתאמה למטרות ההקדש, הנאמנים התגייסו לתת מענה לצורך שהיה קיים בעניין חשוב זה לילדים ולבני נוער ממשפחות השכול- אחים שכולים ויתומי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו