אשקלון מצדיעה לגיבורי מלחמת העולם השנייה

מאות מדליות הוענקו לווטרנים ונערך טקס באנדרטה על שם 'הלוחם היהודי'. ראש העיר תומר גלאם: "אנו מצדיעים לכם על הגבורה והאומץ".

ערוץ 7 , ט"ז באייר תש"פ

אשקלון מצדיעה לגיבורי מלחמת העולם השנייה-ערוץ 7
טקס זיכרון עירוני
צילום: סיון מטודי ואלדד עובדיה

עיריית אשקלון ציינה את יום הניצחון על גרמניה הנאצית במלאת 75 שנה לסיום מלחמת העולם השנייה.

בעקבות מגפת הקורונה נערך טקס ללא קהל באנדרטה על שם 'הלוחם היהודי' בשדרות בן גוריון במעמד ראש העיר תומר גלאם, ממלאת מקום ראש העיר סופה ביילין, סגנית ראש העיר מיריי אלטיט ויועץ השגרירות של רוסיה בישראל איגור מרטינוב

במהלך הטקס הונחו זרים לזכר הלוחמים שנפלו במלחמה. בנוסף התקיימו טקסים במרכזי הקליטה שכללו קטעי שירה וברכות והדיירים צפו בהם בהתרגשות מהחלונות.

שיאו של היום היה בחלוקת מדליות לכל אחת ואחד ממאות הווטרנים, תושבי העיר, עד לפתח ביתם, בצירוף אגרת ברכה ופרח.

"אתם, ילדיכם, נכדיכם ונינכם, המשכתם את חייכם בשרשרת הדורות ותרמתם לצמיחתה ולהתפתחותה של העיר אשקלון – המהווה חלק מהמורשת שלכם. כרשות, נעשה הכל כדי שזיכרון המלחמה ההיא וסיפורי הגבורה שלכם יחיו לנצח. תרומתכם להיסטוריה של עמנו וארצנו, לא תסולא בפז", נכתב באגרת.

ראש העיר תומר גלאם אמר כי "ביום הזה אנו מצדיעים לכם, וטרנים יקרים, גיבורי מלחמת העולם השנייה, עטורי המדליות והאומץ, שחרפתם את נפשכם ובכך - תרמתם להצלת העם היהודי והעולם כולו. היום, במלאת 75 שנה לניצחונכם אין מי שמטיל ספק, שגם קיומה של המדינה הזאת עומד ותלוי בזכות הניצחון שלכם, וגם התפתחותה של העיר ובנייתה הם חלק מההישגים הגדולים שלכם.

''זכינו שבעירנו אשקלון מתגוררים וטרנים רבים ואנחנו יכולים לציין יחד עמם יום חשוב ומשמעותי זה. אני מאחל לכם בריאות איתנה ואריכות ימים", הוסיף גלאם.

מ"מ ראש העיר, סופה ביילין: "היום אנו חוגגים 75 שנה לניצחון ששינה את מהלך ההיסטוריה של העם היהודי. אילולא הניצחון של בעלות הברית במלחמת העולם השנייה, השואה של יהודי אירופה הייתה מתפשטת גם למזרח התיכון ולצפון אפריקה. גורל זהה היה פוקד את היישוב היהודי בארץ ישראל. אנו חבים את חיינו ללוחמים שלחמו בעוז ובגבורה באויב הנאצי ובזכות הניצחון קמה מדינת ישראל, שלוש שנים לאחר תום המלחמה".טוען....

צילום: סיון מטודי ואלדד עובדיה