אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: אייסטוק

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הורה לשירות בתי הסוהר להביא לישראל את נתי חדד, הכלוא בתאילנד בגין הפעלת מרפאה לא חוקית.

על פי הסיכום בין ישראל לתאילנד, חדד ימשיך לרצות בישראל את עונש המאסר שהוטל עליו ומשפחתו לא תישא בעלויות הטיסה.

"אני מבקש להנחות את שב"ס לפעול באופן מידי וללא כל דיחוי להעברתו של האסיר נתי חדד, המרצה את מאסרו בתאילנד, להמשך ריצוי מאסרו בארץ, חרף משבר הקורונה והמגבלות שהוטלו במסגרתו", הנחה ארדן.

במכתבו לנציב שירות בתי הסוהר, גונדר אשר וקנין, ציין ארדן כי מזה זמן רב הוא מקדם יחד עם בכירים אחרים את העברתו של האסיר הישראלי מהכלא בתאילנד לריצוי יתרת מאסרו בישראל.

''נתי, שהקים בתאילנד מרפאה ששירתה מטיילים ללא ביטוח רפואי, נעצר ונדון למאסר, ולאור נסיבות מעצרו ומאסרו, ראיתי לנכון לפעול להעברתו לארץ. כבר במרץ 2019 חתמתי יחד עם שרת המשפטים על צו שמאשר את העברתו – אולם לצורך ביצוע ההעברה נדרש גם אישור שלטונות תאילנד".

בשבוע שעבר אישרו שלטונות תאילנד את העברתו של חדד לריצוי מאסרו בישראל. ארדן מבקש מהשב''ס להיערך ללא דיחוי להעברתו של חדד, גם דרך מדינה שלישית אם טיסות ישירות מתאילנד לא יתקיימו בתקופה הקרובה.

"כמו כן אעדכן, כי בכוונתי לפטור את נתי ומשפחתו מנשיאה בעלויות ההעברה, כך שגם סוגיה זו לא צפויה לעכב את התהליך", ציין ארדן במכתבו לנציב השב"ס.

חדד בן ה-36 התגורר במשך שמונה שנים באי קוסמוי בתאילנד והפעיל מרפאה שסייעה לתיירים ישראלים במצוקה. הוא נעצר ב-2017 ונגזרו עליו ארבע שנות מאסר בגין החזקת נשק ללא רישיון והפעלת מרפאה ללא רישיון.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7