המנכ"ל אבואב
המנכ"ל אבואב צילום: קובי ריכטר/TPS

נוכחות של 60% נרשמה הבוקר (ראשון) בגני הילדים שחזרו לפעול באופן הדרגתי, אחרי כמעט חודשיים ללא פעילות.

כ-22,000 מנהלות ומנהלים גנים, ועוד כ-22,000 סייעות, קיבלו את קבוצות א' של כ- 250,000 ילדים הגנים. הצוותים החינוכיים קיבלו את הילדים באווירה חגיגית ומרגשת, ועבדו אתם במרחבים החדשים, כשבכל מרחב 9 ילדים לכל היותר.

לאורך היום נרשמה נוכחות גבוהה בגנים הממלכתיים ואילו בגנים בחברה הערבית והחברה החרדית נרשם שיעור נמוך יותר.

עד עתה יותר ממיליון תלמידים הותרו להגיע בשערי בתי הספר והגנים. המשרד ימשיך לגבש עם המטה והמחוזות עבודה מקיפה כדי להיערך לכל אחד מהשלבים הבאים, ובכלל זה גיבוש המענים שיש לתת לתלמידים בכיתות ד-י.

שר החינוך, הרב רפי פרץ, הביע שביעות רצון ואמר כי "בשורה גדולה למערכת החינוך, לתלמידים, להורים ולמשק כולו. גני הילדים שבו לפעילות הדרגתית ומבוקרת, על מנת לחזור לשגרה תקינה וכן לאפשר למשק בישראל להיפתח בצורה נרחבת ויעילה יותר".

"עמלנו רבות להוציא את המהלך לפועל ויש לשמור על ההנחיות כפי שהן בכדי לייצר מצב בו הילדים נשמרים הן במהלך יום הלימודים והן בשעות הצהריים. בריאותם ובריאות הציבור חשובה יותר מכל דבר אחר והירתמות כלל ההורים חשובה. אין לי ספק כי פתיחת הגנים תעזור למדינה כולה בחזרה ההדרגתית לשגרה ולמשק כולו להתאזן מחדש", הוסיף השר.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, ציין כי "התמודדות מערכת החינוך עם משבר הקורונה, בתקופה האחרונה, הוכיחה את חוסנה, את עוצמתה, ואת יכולתה לתפקד באופן מיטבי, בתנאים קשים; תנאים בהם לא התנסינו מעולם. התחלנו להניע חלק מהמערכת, ואנחנו פועלים להמשיך ולהניע קדימה את חלקיה האחרים. לצד הליווי שאנחנו נותנים לגני הילדים ולכיתות א-ג, פנינו נשואות למענים שיש לתת לשכבות הגיל הגבוהות יותר, ד-י".