להט"ב
להט"בצילום: ISTOCK

ראש העיר רמת גן כרמל שאמה הכהן החליט להניף את דגל הלהט"ב בחצר העירייה, כתגובה לדברי הרב יגאל לוינשטיין בנוגע לטיפול המרה.

דגל הלהט"ב יונף בחצר העירייה למשך חודש, לצד דגל ישראל ודגל רמת גן.

ראש העיר שאמה הכהן אמר: ''אני קורא לחברי ראשי הרשויות להגיב באופן דומה ולא להשאיר אף אחד לבד מול חושך כזה ובטח לא את הנוער הלהט"בי בעיר''.

כאמור, עיתונאי גלי צה"ל שחר גליק פרסם הקלטה של הרב יגאל לוינשטיין מתוך שיחה שהעביר בזום על חשיבות הקמת משפחה יהודית בצל הניסיון מצד ארגוני הלהט"ב לעוות את ערכי המשפחה.

"צריך להתחיל בטיפולי המרה בגיל צעיר מאוד, כך הם הכי יעילים", נשמע הרב לוינשטיין בהקלטה, "אפשר לעזור לאנשים לחזור להיות סטרייטים", טען הרב לוינשטיין, "ככל שהפנייה היא בגיל צעיר יותר וכשיש נטיות כפולות גם וגם זה הכי פשוט לעזור".

בהמשך השיעור נשאל הרב מהי ההגדרה של גיל צעיר, והשיב: "המטפלים מדברים על גילאים מ-13 עד 15, תלוי מתי הנטייה הזאת מתחילה להופיע באדם".

בתגובה שהעביר לגלי צה"ל לקראת פרסום הדברים, הבהיר הרב יגאל לוינשטיין כי הוא עומד מאחוריהם, וקרא לשמוע אותם בהקשרם המלא. "אני לא יודע מה זה טיפולי המרה", מסר הרב. "זה שיעור חשוב וכדאי להקשיב לכולו, זו עמדה לגיטימית שחשוב שתשמיעו. הציטוטים נכונים מלבד הציטוט בדבר גיל התחלת הטיפולים".