מגפת קורונה
מותר להיות בפארקים, אסור להשתמש במתקני שעשועים

הממשלה החליטה על שורת הקלות: פעילות במתקני כושר תתאפשר תחת שמירה על ריחוק פיזי, חוזרים מחו''ל יוכלו לשהות בבידוד ביתי.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ז באייר תש"פ

מותר להיות בפארקים, אסור להשתמש במתקני שעשועים-ערוץ 7
פארק. אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

הממשלה אישרה אמש (ראשון) שינויים בתקנות שעת חירום כחלק מהמאבק הלאומי בנגיף הקורונה.

הוחלט כי הגבלת פעילות של עסקים וחנויות בשעות הערב בתקופת הרמדאן, ביישובים שמרבית תושביהם מוסלמים, תיעשה מעתה רק ביישובים שהוכרזו כ"אזור מוגבל".

כמו כן תבוטל המגבלה על שהייה בגנים ופארקים ציבוריים. פעילות במתקני כושר תתאפשר תחת שילוט של הרשות המקומית בדבר הצורך בשמירה על ריחוק פיזי ומניעת התקהלות. עדיין קיימת מגבלה על שימוש במתקני שעשועים המצויים בגן ציבורי או בשטח ציבורי אחר.

הפטור מחבישת מסכה במהלך טיפול נפשי הניתן לחסר ישע, יתאפשר גם ללא שמירת מרחק של שלושה מטר, זאת בנוסף לפטור דומה שכבר ניתן בטיפול בקטין.

בנוסף קבעה הממשלה כי חוזרים מחו"ל שיוכיחו יכולת לקיים בידוד ביתי באופן מלא ותקין יורשו לקיים את הבידוד בביתם או במקום מתאים אחר העומד לרשותם. בנוסף, מי שכבר שוהה במלונית ויוכיח יכולת לבידוד ביתי, יוכל לצאת ולהשלים את תקופת הבידוד בביתו.

שבים מחו"ל שלא יוכלו לקיים בידוד ביתי יופנו לבידוד במלוניות על חשבון המדינה. חוזר מחו"ל לא יורשה להגיע לבידוד הבית באמצעות תחבורה ציבורית, למעט במוניות ובהתאם לכללים (שימוש במסכות, נסיעה עם חלונות פתוחים), וזאת כדי למנוע הדבקה פוטנציאלית בתחבורה ציבורית.

אדם שיפר את חובת הבידוד או שייסע בתחבורה ציבורית ייקנס ויידרש להשלים את הבידוד במלונית. האכיפה תתוגבר והמשטרה תאכוף ותוודא את בידוד הבית של השבים מחו"ל ותיעזר לצורך כך גם במפקחי רשות האוכלוסין וההגירה.