טראמפ במתקפה על אובמה

נשיא ארה"ב פירסם בסוף השבוע 100 ציוצים בטוויטר נגד מתנגדיו, מרביתם נגד הנשיא הקודם שתקף את התנהלותו במשבר הקורונה.

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ז באייר תש"פ

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ
צילום: רויטרס

מתקפה מקוונת של נשיא ארה"ב נגד מתנגדיו. הנשיא טראמפ פירסם בסוף השבוע לפחות מאה ציוצים בחשבון הטוויטר שלו נגד מבקריו ומתנגדיו, ובראשם הנשיא הקודם ברק אובמה.

המתקפה הגיעה בתגובה לדבריו של אובמה שמתח ביקורת חריפה על התנהלות טראמפ במשבר הקורונה. בשיחה עם עובדי הממשל הקודם, כינה אובמה את התנהלות ממשל טראמפ "אסון כאוס מוחלט" ולא חסך במילים קשות כנגד הנשיא הנוכחי.

כאמור, התגובה של טראמפ הגיעה בסוף השבוע, כאשר הנשיא צייץ מספר רב של ציוצים נגד אובמה. באחד מהם הוא צייץ "הוא נתפס, אובמהגייט!", לאחר שצייץ מחדש דברים שכתב משתמש אחר לפיהם "ברק חוסיין אובמה הוא הנשיא הקודם הראשון שמדבר כנגד היורש שלו, לאחר מסורת של מאות שנים של נימוסים והגינות. האם מישהו באמת צריך להיות מופתע?".

לאחר מכן העלה טראמפ תמונה שלו יחד עם הכיתוב "אני מקווה שנהניתם לחקור אותי. כעת התור שלי" במה שרבים בארה"ב פירשו כאיום נגד הנשיא הקודם ורצון של טראמפ לייצר חקירה נגדו.

טראמפ גם התייחס בציוצים שלו לביקורת שהעביר הנשיא הקדום אובמה על החלטת משרד המשפטים לסגור את תיק החקירה נגד יועצו הקודם של טראמפ, מייקל פלין, ששיקר בחקירתו ב FBI על המעורבות הרוסית בבחירות הקודמות לנשיאות. אובמה טען כי "שלטון החוק נמצא בסכנה" וטראמפ פירסם סדרת ציוצים בסוף השבוע בהם גינה את אובמה על הדברים.