גפני לשרים ולח"כים: שמשו דוגמה אישית

יו”ר דגל התורה ח”כ משה גפני ביקש מחברי הכנסת והשרים לשמש דוגמא לעם ישראל ולא לעלות במהלך ל"ג בעומר למירון, למרות ההיתר שניתן.

מיכל לוי , י"ז באייר תש"פ

גפני לשרים ולח"כים: שמשו דוגמה אישית-ערוץ 7
ח"כ משה גפני
צילום: שריה דיאמנט

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני ביקש היום (שני) מחברי הכנסת והשרים לשמש דוגמא לעם ישראל ולמרות ההיתר שניתן להם לא להגיע למירון במהלך ל"ג בעומר.

“בשעה קשה זו, שלא מאפשרים להמוני בית ישראל לעלות להר מירון בל”ג בעומר, עקב החשש מהדבקה המונית של נגיף הקורונה, ישנם חברי כנסת ושרים שבכוונתם להגיע יחד עם עוזריהם”, אמר גפני.

גפני הוסיף: "אני קורא להם לשמש דוגמא כלפי כל הציבור ולהימנע מלעלות בל”ג בעומר הזה לציון התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי שבהר מירון".

ח”כ יעקב מרגי מש"ס הצטרף לדברים ואמר, "‏קטונתי מלהטיף מוסר בימים אלו ובכלל, אני קורא לכל מי שחושב להתחכם ולעלות להר מירון בניגוד להנחיות – אנא כבדו את רבי שמעון ואת עולם התורה. אל תבזו אותנו, די התבזנו בתקופה האחרונה. אני אישית לא עולה למירון למרות שאני נהנה מחופש תנועה".

עם זאת, בין העיתונאים היה גם מי שעקץ את גפני וציין את העובדה שבקרב הציבור הליטאי גם בשנים כתיקונן לא נוהגים לעלות למירון בהילולת ל"ג בעומר.

"מעניין האם גפני היה מוציא הודעה כזאת אם גדולי ישראל הליטאים היו נוסעים למירון בל"ג בעומר כל שנה", צייץ עיתונאי 'בחדרי חרדים' משה וייסברג.