טכנולוגיה בימי קורונה
מדפסות התלת מימד הצילו חיים

חברת 'מפעיל' פתחה מרכז טכנולוגי להדפסת חלקים חסרים לצוותי הרפואה ברחבי הארץ.

יוני קמפינסקי , י"ז באייר תש"פ

חברת "מפעיל" המשווקת פתרונות טכנולוגיים להדפסה בתלת ממד למגוון יישומים, נרתמה במהלך ימי משבר הקורונה לעזור לבתי חולים ולמערכת הבריאות ולהקל על העומס הנותר על ידי הקמת מרכז טכנולוגי ייחודי הכולל מדפסות תלת מימד מכל מיני סוגים שאפשרו להדפיס חלקים ומוצרים אשר חסרים בבתי חולים.

בגלל העומס בבתי חולים נוצר מחסור במוצרים ובחלקי חילוף, ובלות של חלקים אחרים, אך לא הייתה אפשרות להשיג חלקים אלו במהירות ממדינות אחרות. בין מוצרים אלו נוצר מחסור רב במסכות מיוחדות, מסכות פלסטיק אשר מכסות את פני הרופאים ומגנות עליהם מפני חשיפה לווירוס.

כמו כן, מספרים ב'מפעיל', מדפסות התלת מימד הדפיסו חלקים של מכונות הנשמה שהם כרגע מוצר חובה בכל בית חולים.

מרכז ההדפסה של 'מפעיל'
צילום: יחצ

לטובת המבצע הקימה 'מפעיל' מרכז לוגיסטי במשרדיה בפתח תקווה, שם ממוקמות מדפסות תלת מימד כולל מדפסת פרודקשן לייצור חלקים פונקציונליים סופיים המודפסים בחומרים אטומים לאוויר ומים ומורשים למגע גוף האדם, לטובת בתי החולים.

בראש המרכז עומד אנדרס אידסס, מנהל חטיבת התלת מימד ב'מפעיל'. "היופי של ההדפסה התלת מימד הוא שניתן להדפיס כל מוצר או חלק חסר, לקבל חלק פונקציונאלי לשימוש סופי בזמן קצר".

חברת "מפעיל" השאילה מספר מדפסות למכללת תלתן בחיפה, שם הוקם מרכז לוגיסטי דומה על ידי קבוצות שרוצות לעזור במצב הנוכחי. יתרה מכך, החברה נמצאת בקשר עם מדינות כמו ספרד, איטליה ועוד על מנת לבדוק אפשרויות לסיוע מרחוק וללמוד ממה שעושים שם.

"העמדנו את כל ציוד ההדפסה בתלת ממד שיש לנו, לרשות בתי החולים ומערכת הבריאות'', אמר רז דרבי, מנכ"ל חברת מפעיל, "ונעשה כל מה שביכולתנו על מנת לסייע בזמן משבר עולמי זה".

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il