מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך:
נתניהו רוצה לעמוד להשאיר את שר החינוך הרב רפי פרץ בתפקידו

מנכ''ל הבית היהודי לפעילים: "רבים הסיכויים ללכת לאופוזיציה. עדיין מתקיים דיון כיצד ניתן לקבל הצעה משודרגת ולהצטרף לקואליציה"

מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך , י"ז באייר תש"פ

ניר אורבך
ניר אורבך
צילום: חזקי ברוך

חברים וחברות יקרים,

אנו נמצאים כעת ערב הכרעות משמעותיות. ההצעה המונחת לפתחינו באופן רשמי:

שר החינוך
שר לירושלים ולמורשת
סגן שר (לא סגור עדיין איזה)
יו"ר ועדה

אנו לא עסוקים בחשבונות פרסונליים אלא בשמירה על כוחה המשמעותי של הציונות הדתית בתוך הממשלה ושל הבית היהודי בתוך ימינה וממילא גם בממשלה.

כפי שעולים הקולות של הפעילים והפעילות ושל הציבור הדתי לאומי בכלל, אין עמדה חד משמעית וברורה כיצד הציבור, באמצעות הפעילים, חושב שעלינו לנהוג.

מחד, בסוף השבוע שעבר יצא, בתיאום איתנו, מכתב עליו חתומים עשרות סגנים, חברי מועצות, ראשי סניפים ופעילים מרכזיים, הקורא לנו, באין התקדמות משמעותית באיכות התיקים והתפקידים אותם מציעים לנו ובאין עמידה ברורה על קוי היסוד והערכים החשובים לנו, ללכת לאופוזיציה,

ומאידך, עולים קולות רבים הקוראים לנו לשמור על מעמדו של הבית היהודי ועל ערכיה של הציונות הדתית מתוך הממשלה.

כרגע העמדה של ימינה כולה היא כי רבים הסיכויים ללכת לאופוזיציה, אך עדיין מתקיים דיון כיצד ניתן לקבל הצעה משודרגת ובכך להיכנס כשותפים משמעותיים בקואליציה.

לכל הדברים הללו מצטרפת ההבטחה של ראש הממשלה, ערב הגשת הרשימות, וכתמורה למחיר הגבוה ששילמנו עבור אחדות המחנה להשאיר את הרב רפי פרץ בתפקידו כשר החינוך. אנחנו יודעים שראש הממשלה רוצה לעמוד בהתחייבות הזאת.

אנו מקיימים כל העת קשר עם פעילים ופעילות באמצעות הזום ושומעים באופן שוטף את עמדתם/עמדתכם ומנסים לקחת זאת בחשבון בדיונים הפנימיים המתקיימים בין מרכיבי ימינה. אין ספק שהסוגיה סבוכה ומורכבת ואנו מתפללים לקב"ה שיתן חכמה מפיו, דעת ותבונה על מנת שנקבל את ההחלטה הנכונה ביותר לימינה,לבית היהודי ולציונות הדתית כולה.

נמשיך ונעדכנכם בהתפתחויות ככל שתהיינה