ימינה: דורשים שני משרדים עם השפעה ממשית

במפלגה מבקשים יכולת להשפיע בתחומי קרקעות המדינה, מסתננים בלתי חוקיים, עולם המשפט והתיישבות.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ז באייר תש"פ

ישיבת סיעת ימינה בכנסת
ישיבת סיעת ימינה בכנסת
צילום: דוברות

במפלגת ימינה מבהירים הערב (שני) כי בניגוד לדיווחים בכלי התקשורת, המפלגה לא דורשת שלושה תיקים בממשלת החדשה.

"בניגוד לספינים של הליכוד, ימינה מעולם לא ביקשה שלושה תיקים, מכיוון שלא מעניין אותנו להיות שרים לשם כבוד, אלא שני משרדים עם השפעה ממשית, בנוסף להשפעה בכנסת ובתחומי קרקעות המדינה, מסתננים בלתי חוקיים, עולם המשפט והתיישבות'', אמרו בימינה.

עוד הוסיפו במפלגה כי ''ראש הממשלה מכיר זאת בדיוק, ובכל זאת בחר להציב את ימינה בעמדות נטולות השפעה".

בחדשות 13 דווח כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע לרב רפי פרץ לפצל את מפלגת ימינה, להצטרף לממשלה ולהתמנות לסגן שר במשרד לענייני ירושלים.

ההצעה הועברה לפרץ ממרדכי בניטה, מנכ״ל המשרד ופעיל ליכוד מוכר. על פי הדיווח בחדשות 13 הרב פרץ סירב להצעה והבהיר כי מפלגת ימינה לא תתפצל. תגובת דובר הליכוד נאור יחיא: ''מדובר בפייק ניוז. הבנאדם המדובר אינו קשור למשא ומתן''.

לאחר החלטת השר גלעד ארדן להתמנות לשגריר בארה"ב ולאור העובדה שמפלגת כחול לבן מוותרת על תיק הבריאות, נתניהו יקבל מרחב תמרון נוסף במגעים עם מפלגת ימינה.

מוקדם יותר היום כתב מנכ"ל ''הבית היהודי'' ניר אורבך לפעילי המפלגה, כי "רבים הסיכויים ללכת לאופוזיציה, אך עדיין מתקיים דיון כיצד ניתן לקבל הצעה משודרגת ובכך להיכנס כשותפים משמעותיים בקואליציה.

"לכל הדברים הללו מצטרפת ההבטחה של ראש הממשלה, ערב הגשת הרשימות, וכתמורה למחיר הגבוה ששילמנו עבור אחדות המחנה להשאיר את הרב רפי פרץ בתפקידו כשר החינוך. אנחנו יודעים שראש הממשלה רוצה לעמוד בהתחייבות הזאת''.