בשירות הלאומי-אזרחי חוזרים לשגרה ומוקירים תודה

מנכ"ל הרשות לשירות לאומי ביקר את המתנדבים שמטפלים בחולי קורונה, עוזרים לפתח את הנוגדן ומסייעים לאלה שהכי נפגעו מהמגפה.

ערוץ 7 , י"ז באייר תש"פ

בשירות הלאומי-אזרחי חוזרים לשגרה ומוקירים תודה-ערוץ 7
שירות לאומי נוגע בכל האספקטים החברתיים
צילום: רשות השירות הלאומי אזרחי

מנכ"ל רשות השירות הלאומי אזרחי, ראובן פינסקי, ביקר השבוע את מתנדבי ומתנדבות השירות הלאומי והצדיע להם על שירותם בתקופה מורכבת זו.

פינסקי ביקר בין היתר בבית החולים בילינסון ובמשרד הביטחון, בבית החולים אלי"ן, בפנימיית 'שתילים' לבנות ובכפר הנוער נווה מיכאל.

בנות ובני השירות הלאומי בביה"ח אלין, שנמצאים עם הילדים בקבוצת הסיכון, העתיקו את מקום מגוריהם לקרבת בית החולים ואף ניתקו מגע ממתנדבים אחרים, על מנת לא להוות סיכון לילדים.

בפנימיית 'שתילים' פגש פינסקי את בנות השירות שהעבירו את ערבי חג פסח, הזיכרון והעצמאות ביחד עם הבנות ולא עם משפחותיהן כמו רובנו. אחת מהן אף ציינה כי בבחירת מקום השירות שלה חיפשה מקום שבו תוכל לתת חיבוק לילדה קטנה שצריכה אותו הכי הרבה.

במשרד הביטחון נפגש ראובן פינסקי עם הבנות ששומרות על ביטחון המדינה ועושות עבודה שהשתיקה יפה לה. בשנה זו ישנן כמעט 500 בנות שירות לאומי שמתנדבות במשרד הביטחון.

הימצאותן של בנות השירות במוקדים אלה ממחישה ביתר שאת את חשיבותן וחיוניותן לחברה הישראלית, וההכרה בפועלן הרב.

צילום: רשות השירות הלאומי אזרחי

בתקופת הקורונה חיילים רבים נשלחו לבתיהם, בעוד שבני ובנות שירות רבים יצאו מהבית במטרה להציע את שירותיהם, ולולא היו מתגייס למשימה, ניתן להניח כי היה קשה יותר להתגבר על המגפה שנראה כי נבלמת במידה טובה עד כה.

במכון הביולוגי, שם אותר נוגדן לנגיף הקורונה, משרתות 12 בנות שירות לאומי. הבנות משתלבות בתחומי המחקר והמעבדות הקיימות במכון. בנות השירות במכון הביולוגי עבדו יומם וליל בשותפות עם החוקרים המובחרים של המכון הביולוגי והמשיכו את עבודתן בלי הפסקה גם בחול המועד.

מנכ"ל הרשות לשירות לאומי אזרחי, ראובן פינסקי: "בנות ובני השירות הינם גיבורים וגיבורות ובמיוחד בימים אלו, אנו ברשות לשירות לאומי אזרחי הרגשנו צורך עז לצאת לשטח, לראות את פניהם של הגיבורים להביע בפניהם את תודתנו ולתת להם כוחות להמשיך לעשות את עבודתם הנהדרת. הגיוון של המקומות בהם נמצאים המתנדבים והמתנדבות שלנו ממחיש ששירות לאומי נוגע בכל האספקטים החברתיים ובעל תרומה משמעותית לכל החברה הישראלית".

צילום: רשות השירות הלאומי אזרחי