הליכוד: ימינה מונעת מכיסאולוגיה

בליכוד תוקפים את הכרזות ימינה לפיהן המפלגה בדרכה לאופוזיציה וקובעים כי 'ימינה' פורשת מגוש הימין ומוותרת על תפקידים משמעותיים.

ערוץ 7 , י"ח באייר תש"פ

ישיבת סיעת ימינה בכנסת
ישיבת סיעת ימינה בכנסת
צילום: דוברות

לקראת מועד הצגתה של הממשלה החדשה מחר (רביעי) תוקף הליכוד את 'ימינה וקובע כי "הלילה התברר סופית שבנט וימינה החליטו לפרוש מגוש הימין".

בהודעה שמפרסת תנועת הליכוד מפורט כי "הצעד הראשון היה כאשר סירבו בימינה להמליץ לנשיא המדינה על ראש הממשלה נתניהו להרכיב את הממשלה בניגוד גמור לרצון בוחריהם".

"הצעד השני היה כאשר סירב בנט שוב להצעתו הנדיבה של ראש הממשלה לקבל את תיק החינוך, תיק ירושלים ומורשת, סגן שר ביצועי הכולל אחריות לחטיבה להתיישבות ולשירות הלאומי, תפקידים בעלי חשיבות עליונה לציונות הדתית".

עוד טוענים בליכוד כי "במקום זאת, במפלגת ימינה דורשים ארבעה תפקידים בכירים שאין להם אף קשר לציונות הדתית. סירובו של בנט, לקבל הצעה נדיבה זו, שמעבירה לידי ימינה את כל הנושאים החשובים לציונות הדתית חושפת שלא מדובר באידאולוגיה אלא בכיסאולוגיה. מצער שבגלל מאבקים פנימיים, בנט וחבריו בימינה בחרו להצטרף לאופוזיציית השמאל עם יאיר לפיד והיבא יזבק".

"הציונות הדתית תמשיך להיות מרכיב מרכזי מוביל בתוך הליכוד ובמדיניות הממשלה", נאמר בתגובת הליכוד למהלכי ימינה.

בימינה מנגד מקפידים לקבוע שוב ושוב כי סירובם להצטרף לממשלה הבאה נובע אך ורק בשל ההבנה שלמפלגה לא ניתנת יכולת השפעה על דרכה של הממשלה ואין מדובר בתיקים כלל ועיקר. בכירי המפלגה שבים וקובעים כי לא יהיו עלה תאנה ימני לממשלת שמאל שמכרה את ערכיה הימניים ל'כחול לבן'.