המדורה במירון
המדורה במירון צילום: ערוץ 7

עולו | אהרון רזאל | קליפ

נדמה שאין חג, אין סיטואציה ואין מחשבה יהודית שלא הולחנה והוקלטה על ידי שיאן השירים והלהיטים של הציבור הדתי – אהרון רזאל.

כך שאם בכל זאת היה חסר איזה שיר לל"ג בעומר שהוא לא ניגון נוסטלגי או לחן נוסף לפיוטים 'בר יוחאי' ו'ואמרתם כה לחי', הנה מגיע רזאל עם הטקסט המפורסם ומלא אהבת השם ואהבת ישראל – 'עולו'.

את הרעיון לשיר הגה רזאל במהלך ההילולה הגדולה במירון בשנה שעברה, בעקבות ספרון שקיבל באחד הדוכנים, מאז עיבד רזאל את המילים וצירף לחן מקפיץ וממכר, כך שלצד קולות ילדים ברקע, נשיפות קלרינט מסורתיות ורקדנים מוכשרים, 'עולו' זה הדבר הכי קרוב למירון שנוכל לקבל השנה.

ניגוני מירון | חיליק פרנק | קליפ

אחד האנשים שמזוהה יותר מכל עם הילולת רבי שמעון בר יוחאי במירון, הוא חיליק פרנק, נגן הקלרינט שכבר עשרים ושמונה שנה פוקד מידי ל"ג ול"ג את הציון והפך לפנים הלא רשמיות של אווירת ההילולה הגדולה בעולם.

כעת, מששערי הציון ננעלו בפני ההמונים בצל ה'קורונה', מוציא פרנק, ביחד עם בני משפחתו המוזיקאים וחבריו, קליפ ראשון של ניגונים, ריקודים וצילומים ממירון.

פרנק מפליא לעשות בנגינת הקלרינט, כרגיל, ושאר החברים תורמים את חלקם המוזיקלי בצורה פשוטה ובסיסית, כיאה למסורת ניגוני מירון.

ל"ג שמח!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו