רכשתם חופשי חודשי? קבלו פיצוי

שר התחבורה סמוטריץ': הושג פיצוי למשתמשי תחבורה ציבורית שרכשו חופשי חודשי ולא צרכו את השירות בשל משבר הקורונה.

ערוץ 7 , י"ח באייר תש"פ

הרכבת הקלה
הרכבת הקלה
צילום: יהונתן ולצר/TPS

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' (ימינה) הודיע כי יינתן פיצוי למשתמשי התחבורה הציבורית שרכשו ''חופשי-חודשי'' בחודש מרץ ולא נסעו בתחבורה ציבורית בשל מגפת הקורונה.

על פי הסיכום עם האוצר, פיצוי יינתן גם לסטודנטים שרכשו "חופשי שנתי" ולא יכלו להשתמש בשירותי התחבורה הציבורית במהלך החודש שעבר.

''מי שרכשו חופשי חודשי יוכלו לבחור בין שלוש חלופות", פירט סמוטריץ', ''חופשי חצי חודשי בחינם, חופשי חודשי ב-50% הנחה, ‏או 50% משווי הפיצוי בערך צבור לכל מטרה. הפיצוי משקף את החצי השני של חודש מרץ שבו התקיימה תחבורה ציבורית חלקית בלבד.

שר התחבורה הוסיף: ''סטודנטים יקבלו הארכה של חודשיים בתוקף המנוי שברשותם או 50% מהשווי הזה בערך הצבור לכל מטרה. אני מודה מאוד לאנשי הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה ולמשרד האוצר''.

בצלאל סמוטריץ'
צילום: קובי ריכטר/TPS

אתמול הוחלט כי פעילות התחבורה הציבורית תחודש בסוף השבוע הקרוב, כשקווי האוטובוס העירוניים יחזרו לפעול בימי שישי ובמוצאי השבת. באזורים שבהם פעלו האוטובוסים גם בימי שבת, תחודש הפעילות לאורך כל סוף השבוע. הקווים הבינעירוניים לא יפעלו.

ברשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה נקבע כי קווי התחבורה הציבורית העירונית שפועלים במהלך ימי השבוע ימשיכו את פעילותם גם בסופי השבוע. אך לא תחודש פעילות של קווים שפעילותם הופסקה.

ברשות פועלים לספק את דרישות הציבור לשימוש בתחבורה הציבורית במגבלת מספר הנוסעים. בפני הרשות הארצית לתחבורה ציבורית עומד אתגר למקסם את השירות לצבור כשמספר הנהגים והאוטובוסים מוגבל והדרישה לשימוש בתחבורה הציבורית גדלה בכל יום.

ברשות הארצית לתחבורה ציבורית קוראים לציבור הנוסעים לשמור על ההנחיות, להקפיד לחבוש מסיכה במהלך הנסיעה, לא לנסוע אם אתם סובלים מתסמיני קורונה. שימו לב כי לא ניתן לשלם במזומן או להטעין את הרב-קו אצל הנהג.