דרישה: לאשר פתיחה באש על מיידי אבנים

בעקבות נפילתו של הלוחם עמית בן יגאל ז"ל קוראים בארגון נפגעי הטרור אלמגור למשרד המשפטים והפרקליטות הצבאית להגדיר אבן כנשק.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ח באייר תש"פ

טרור אבנים
טרור אבנים
צילום: הלל מאיר/TPS

ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" תובע היום (שלישי) ממשרד המשפטים ומהפרקליטות הצבאית לאפשר פתיחה באש על מיידי אבנים, ולהתאים את הפקודות לחקיקה בארצות הברית שם אבן הוכרזה ככלי נשק.

את הדרישה העבירו ב"אלמגור" בעקבות האירוע הקשה הלילה בו נפל לוחם סיירת גולני סמ"ר עמית בן יגאל ז"ל לאחר שאבן שהשליכו מחבלים בכפר יעבד שבצפון השומרון פגעה בו.

יו"ר הארגון, סא"ל (מיל') מאיר אינדור, שבעבר נפצע מאבנים בהר הזיתים, מסר: "בארה"ב הבינו את הפוטנציאל ההרסני של זריקת אבנים והגדירו זריקת אבן כשימוש בנשק קטלני, סעיף בחוק האמריקאי 'Use of lethal weapon' שגורם לסעיפי אישום חמורים ועונשים בהתאם".

האב השכול יוסי צור הוסיף, "אצל האמריקאים אין קריצות ולא עושים טובות, זרקת אבן או ירית טיל אותה עבירה אותו עונש. אבל יהודים רחמנים בני רחמנים ומי שמרחם על אכזרים סופו שהורגים לו חיילים".

ד"ר אריה בכרך, אב שכול מראשי אלמגור, ציין כי הוא מאשים את המערכת המשפטית שמפקירה את חיילי צה"ל במלחמה בטרור. "לא ייתכן שחיילי צה"ל יועמדו בסיכון שאינו מחויב המציאות וזאת רק לשם שמירה על טוהר ידי המשפטנים".

באלמגור מבקשים להחזיר את נוהלי פתיחה באש שהנהיג שר הבטחון פרופ' משה ארנס שהתיר ירי ראשוני בברכיים ובשעת סכנה למסת גוף נגד מיידי אבנים, "ניסיון העבר הוכיח את היעילות המבצעית של גישה זו, ואת יכולתה לצמצם באופן משמעותי את הנפגעים בקרב כוחות הביטחון".