יולי אדלשטיין ימונה לשר הבריאות

אדלשטיין בחר את תיק הבריאות מבין התיקים שהציע לו נתניהו, לאחר שמפלגת כחול לבן סירבה להסיר את ווטו על חזרתו לתפקיד יו"ר הכנסת.

ערוץ 7 , י"ח באייר תש"פ

יולי אדלשטיין ימונה לשר הבריאות-ערוץ 7
יולי אדלשטיין
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הערב (שלישי) כי יו"ר הכנסת לשעבר יולי אדלשטיין יתמנה לשר הבריאות בממשלה שתושבע ביום חמישי הקרוב.

אדלשטיין בחר את תיק הבריאות מבין התיקים שהציע לו נתניהו, לאחר שמפלגת כחול לבן סירבה להסיר את ווטו על חזרתו לתפקיד יו"ר הכנסת, והמו"מ להעברת תיק הבריאות לידי כחול לבן הסתיים ללא הסכמות.

"אני שמח לבשר הערב כי יו״ר הכנסת לשעבר, ח״כ יולי (יואל) אדלשטיין נענה לאתגר ובין מספר תיקים בכירים שנמצאים בידי הליכוד הוא בחר את תיק הבריאות", מסר נתניהו.

ראש הממשלה הוסיף, "אני מודה לאדלשטיין שנעתר לבקשתי ובחר בתיק בכיר וראשון במעלה המהווה אתגר מרכזי למדינת ישראל, במיוחד בעת הזאת. בנוסף לתפקידו המיניסטריאלי, ישמש אדלשטיין כחבר בקבינט המדיני-בטחוני וכמ"מ יו"ר קבינט הקורונה. אני מודה לח״כ אדלשטיין ומאחל לו הצלחה רבה בתפקידו".

אדלשטיין מסר, "לאחר ששירתתי את אזרחי ישראל במשך 7 שנים בתפקיד יו"ר הכנסת, בחרתי להיענות לאתגר המרכזי והמשמעותי שלפניו ניצבת מדינת ישראל והוא מאבק בקורונה והתאמת מערכת הבריאות בישראל לאתגרים החדשים".