ספרד: בת 113 החלימה מקורונה

מריה ברניאס, תושבת ספרד בת 113, היא האדם המבוגר ביותר שהחלים מהקורונה. ברוסיה: דוברו של פוטין נדבק ואושפז.

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ח באייר תש"פ

רחובות ריקים בספרד בימי הקורונה
רחובות ריקים בספרד בימי הקורונה
צילום: REUTERS/Jon Nazca

מריה ברניאס בת ה-113, הנחשבת לאישה המבוגרת ביותר בספרד, הצליחה להחלים מנגיף הקורונה והפכה לאדם המבוגר בעולם שהחלים מהנגיף הקטלני לאנשים מבוגרים.

ברניאס, אם לשלושה, הצליחה להחלים מהקורונה כאשר שהתה בבית הדיור המוגן סנטה מריה דל טורה בעיר אולוט בספרד, שם היא מתגוררת.

על פי הדיווחים בתקשורת הספרדית, 117 קשישים שהתגוררו בבית הדיור המוגן יחד עם ברניאס נפטרו מהקורונה לאחר שהנגיף התפרץ למרות אמצעי הזהירות שננקטו במקום.

ברניאס עצמה אובחנה כחולה בחודש אפריל, ונכנסה לבידוד בחדר משלה בבית הדיור המוגן, ובימים האחרונים עברה מספר בדיקות שנמצאו שליליות.

מיד לאחר החלמתה סיפרה ברניאס, "בריאותי בסדר גמור, סבלתי מכאבים קטנים כמו כולם, ואני רוצה להודות לצוות בית הדיור המוגן על התמיכה שלהם".

בתה של ברניאס, רוזה, סיפרה לתקשורת הספרדית, "אמי היא אישה חזקה וחיובית, שסבלה מדלקת בשתן כאשר חלתה בוירוס הקורונה. כעת היא בסדר, היא מוכנה לדבר להסביר, לחשוב, והיא חזרה לעצמה".

בינתיים ברוסיה ממשיכה התפרצות הנגיף, והקורבן האחרון לחלות בקורונה הוא דוברו של הנשיא פוטין, דמיטרי פסקוב. התקשורת הרוסית מדווחת כי פסקוב ואשתו אושפזו בבית החולים במוסקה לאחר ששניהם אובחנו כחולים בקורונה.

"אנחנו תחת השגחה של רופאים, והכל בסדר. אני כמעט במצב של חזרה לשגרה וגם דמיטרי נמצא תחת שליטה. המצב שלנו משתפר" סיפרה אשתו של פסקוב.

דוברו של פוטין נחשב לאחד האנשים המקורבים לנשיא רוסיה, ולאחד מהאנשים עליהם פוטין סומך כבר שנים רבות.