פרופ' זאב רוטשטיין: מצדיע להחלטת משה בר סימן טוב לפרוש

מנכ"ל הדסה נפרד מבר סימן טוב, "בזמן אמיתי עשה המנכ"ל כל מה שהוא יכול היה לעשות כמי שאינו רופא, כדי למנוע אסון רפואי בסדר גודל".

ערוץ 7 , י"ח באייר תש"פ

פרופ' רוטשטיין
פרופ' רוטשטיין
צילום: אלירן אהרון

מנכ"ל המרכז הרפואי הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין, אשר הוביל קו לעומתי למדיניות משרד הבריאות לנוכח משבר הקורונה, מברך על החלטת מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב להתפטר.

"אני מצדיע להחלטתו האמיצה של מנכ"ל משרד הבריאות, מר משה בר סימן טוב, לפרוש מתפקידו", מסר רוטשטיין.

לדבריו, "בתקופת הקורונה, היינו ברי פלוגתא אמיתית וקשה, חלקתי על דרכו לפעול ללא נתונים ועל סמך מודל מוגזם ולא מתוקף מדעי. חלקתי על הריכוזיות שניסה המשרד בניהולו לכפות על המדינה, לרבות חוסר שיתוף הפעולה שלו עם אלה שחשבו אחרת ממנו. כעסתי עליו על האטימות שגילה בעיקר אל מול הרס המשק ויצירת 'מגיפה כלכלית' ואבטלה מחרידה".

"אבל אני חייב לציין כי בתנאים שהיו בזמן אמיתי עשה המנכ"ל כל מה שהוא יכול היה לעשות כמי שאינו רופא, כדי למנוע אסון רפואי בסדר גודל כפי שסברו בסביבתו ובו הוא האמין באמת", הוסיף.

רוטשטיין ציין עם זאת, "לא שכחתי לרגע גם בעת המחלוקת, את תמיכת משרד הבריאות ואת תמיכתו האישית בי ובהדסה בתקופות קשות. אני מאחל למשה בר סימן טוב הצלחה בדרכו החדשה ומקווה שזו תכביר בפתיחות ובביזור".

בסיום הוסיף רוטשטיין, "שמענו היום על הסכמתו של מר יולי אדלשטיין לשמש כשר הבריאות. אני רוצה לאחל לשר הצלחה רבה במילוי התפקיד הקשה שלקח על עצמו בעת הקשה הזאת. ואם יותר לי עוד לפני שהוא מושבע כדין ועוד לפני שנכנס למשרדו, להמליץ לו: לאמץ כללים של פתיחות ושיתוף, להימנע מקונספציות וקיבעונות. לשנות את תפישת הריכוזיות של המשרד דהיום ולמצוא דמות מיקצועית ומובילה לשמש כמנכ״ל בשעה כל כך קשה של מערכת הבריאות המשוועת למשאבים ותקציבים, והזקוקה כל כך לשינוי שיתאים אותה לצרכי הציבור במדינה".