מייק פומפאו מבקר בישראל. במרכז הפגישות: ריבונות ומאבק באיראן

שר החוץ אמריקני נחת בנתב"ג. "שמח להיות בישראל כדי לתאם עמדות באשר לשני איומים קריטיים: מגפת קורונה ואיראן".

ערוץ 7 , י"ט באייר תש"פ | עודכן: 08:52

בעיצומן של המהלכים הפוליטיים להרכבתה של הממשלה הבאה וחלוקת התיקים בה, הגיע היום (רביעי) לביקור בישראל מזכיר המדינה האמריקאי, מייק פומפאו.

"שמח להיות בישראל כדי לתאם עמדות באשר לשני איומים קריטיים: מגפת קורונה ואיראן. ישראל וארה"ב יתמודדו עם האתגרים האלו זו לצד זו", אמר פומפאו לאחר נחיתתו בנתב"ג.

במרכז הביקור הקצר של פומפאו יעמדו פגישותיו עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ועם המועמד לכהונת ראש הממשלה החלופי, חבר הכנסת בני גנץ.

בנוסף ייפגש פומפאו עם הצפוי להתמנות למקבילו, שר החוץ הבא של ישראל חבר הכנסת גבי אשכנזי ועם ראש המוסד יוסי כהן.

הנושאים המרכזיים אותם יעלה פומפאו בפני הצמרת הישראלית יהיו המאמצים לבלימת התפשטות ההשפעה האיראנית במזרח התיכון כאשר הדגש הוא על לבנון ובירור עמדתם של נתניהו וגנץ אודות קידום 'תכנית המאה' של הנשיא טראמפ והאפשרות להחלת ריבונות ישראל על בקעת הירדן וההתיישבות ביהודה ושומרון.

לקראת הביקור התבטא פומפאו והבהיר כי ממשלת ישראל היא זו שתכריע בסוגיית הריבונות ואין בכוונת ארה"ב להפעיל עליה מנופי לחץ לכיוון זה או אחר. עם זאת לאורך כל השנה האחרונה הדגיש נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, כי חשוב שהתכנית תקודם מתוך קונצנזוס ישראלי שיבוא לידי ביטוי בממשלת האחדות. כעת נראה שהאמריקאים צפויים ללחוץ על דוושת הגז המדינית בהתאם לדברים שישמע פומפאו מהבכירים הישראלים.