'שיחת קורונה' עם פרופ' רולידר: מה כדאי ללמוד?

פרופ' עמוס רולידר, דיקן הסטודנטים וראש התוכנית לתואר שני בניתוח התנהגות במכללה האקדמית כנרת, משוחח עם ערוץ 7 על ניתוח התנהגות ומשמעותו.

"ניתוח התנהגות היא גישה חדשה במדעי ההתנהגות וכל הקשור לשאלה המרכזית שאדם שעוסק בטיפול וחינוך שואל את עצמו יומם וליל - למה? מה הסיבה להתנהגות שלי או של הסובבים? כאנשי טיפול זו השאלה שבשבילה אנחנו הולכים ללמוד על מנת למצוא פתרונות עבור הלקוחות שלנו".

"ההסבר ההתנהגותי לקח על עצמו את העקרונות של מדעי הטבע כדי לענות לשאלות הללו. מה עושה כימאי או רופא? הוא מחפש חוקיות בהתנהגות ויחסים פונקציונליים בין התנהגות לגורמים המשפיעים עליה. הגורמים קשורים לתורשה - מה שהקב"ה נתן לנו, קשורים להיסטוריה שלנו ולאינטרקציות בהווה בין המתנהג לסביבה שלו", מסביר רולידר.

הוא מוסיף כי "המומחיות בתחום הזה מובילה אותנו לסביבה של הלקוח ,כדי לצלם את טיב האינטרקציה בין האדם, לבעיות שהוא חווה והסביבה המשמעותית שלו. על סמך הבנת עקרונות התנהגות, אתה לומד על הקשר הפונקציונלי בין ההתנהגות לגורמים השולטים בה. זה נותן לך את היכולת להנחות, ללמד ולהדריך את הסביבה איך לשנות את טיב האינטרקציה על מנת לפתור את הבעיות".

במכללה האקדמית כנרת מציגים לראשונה תוכנית מיוחדת העוסקת בתחום. "אצלנו בפעם הראשונה אישרו לפתוח תכנית לתואר שני בניתוח התנהגות עם מיטב המומחים בארץ ושתי מומחיות מחו"ל למקצוע שהפך מאוד מבוקש. אנחנו בכנרת גאים בפתיחת המסלול הזה שאני עומד בראשו".

מכללת כנרת שעל חוף צמח מציעה לכם ללמוד תואר איכותי במגוון רחב של תחומים: הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת מים והנדסת אנרגיית גז ונפט, תואר ייחודי בחינוך וקהילה, תואר במשאבי אנוש ותואר מוביל בלימודי ארץ ישראל ועוד.

המכללה מציעה מגוון מסלולי לימוד ומלגות כולל מסלול ייחודי שמשלב לימוד בבית המדרש שממוקם במקום בראשות הרב זאב קיציס וכן מעונות מתאימים ורכזת חיים יהודיים שמלווה את הסטודנטים הדתיים לאומיים בכל שנותיהם במכללה.

לייעוץ אונליין לחצו כאן