כתב אישום:
מנצור קטלן דרס למוות את אייל ויטקובסקי ושכנע את אשתו להודות במעשה

מנצור קטלן מגבעת שמואל הרג רוכב אופנוע בצפון תל אביב. הוא איים על אשתו ושכנע אותה להודות כי היא זו שנהגה ברכב.

ערוץ 7 , י"ט באייר תש"פ

תאונת דרכים. ארכיון
תאונת דרכים. ארכיון
צילום: מד"א

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד מנצור קטלן (41) מגבעת שמואל ואחותו רחל אהרון (34) מבני ברק.

מנצור מואשם בגרימת מוות ברשלנות, שיבוש מהלכי משפט, הדחה בחקירה בנסיבות מחמירות והשמדת ראייה. אהרון מואשמת בשיבוש מהלכי משפט.

על פי כתב האישום, ביום הבחירות האחרון בילו השניים עם בני משפחתם בפארק סמוך לרחוב ראול ולנברג בתל אביב. מסיימו המשפחות את הבילוי עזבו הנאשמים ברכבים נפרדים את הפארק סמוך לשעה 22:15. קטלן נהג ברכבו ברחוב ראול ולנברג בתל-אביב מכיוון מערב למזרח, בנתיב השני משמאל, לכיוון צומת רחובות ראול ולנברג ומשמר הירדן.

לצד קטלן ישבה אשתו ובמושב האחורי שני ילדיהם הקטינים וקטין נוסף בן משפחה. קטלן פנה שמאלה למרות שתמרורי הכביש הורו על נהיגה בכיוון ישר בלבד, חסם את נתיב נסיעתו של אייל ויטקובסקי ז"ל, יליד 1960 והתנגש בו בחזית האופנוע. ויטקובסקי פונה במצב קשה לבית החולים ונפטר כעבור מספר שעות.

מיד לאחר התאונה הגיעה רחל אהרון למקום התאונה ויחד עם אחיה מנצור הפעילה מסכת לחצים ואיומים על אשתו של קטלן אשר גרמו לה להודות בכזב, בזירת התאונה, כי היא נהגה ברכב אשר גרם למותו של ויטקובסקי.

בנוסף, פעלו הנאשמים להסתרת נוכחותם של שני ילדיהם הקטינים ברכב בעת התאונה על מנת שלא יפלילו את מנצור כמי שנהג ברכב. בהמשך, משנודע למנצור על מותו של ויטקובסקי בבית החולים, המשיך לשבש את מהלך חקירת המשטרה בתיק והדיח באמצעי לחץ ואיומים את אשתו, להמשיך ולדבוק בגרסתה השקרית כי היא נהגה ברכב בזמן התאונה.

כתוצאה ממעשיהם החמורים של הנאשמים הוגש בדצמבר 2019 כתב אישום נגד אשתו של מנצור לבית משפט השלום לתעבורה בתל אביב, המייחס לה עבירת גרם מוות ברשלנות בגין גרימת מותו של ויטקובסקי.

גם לאחר הגשת כתב האישום נגד האישה, המשיך מנצור במשך מספר חודשים לאיים על אשתו, שלא תחזור בה מגרסתה השקרית ואף ניפץ את מכשיר הטלפון הסלולרי שלה אשר הכיל ראיות מפלילות נגדו.