'שיחת קורונה' עם פרופ' רולידר: מה יישאר איתנו מימי המשבר?

פרופ' עמוס רולידר, דיקן הסטודנטים וראש התוכנית לתואר שני בניתוח התנהגות במכללה האקדמית כנרת, משוחח עם ערוץ 7 על המסקנות שיש להסיק לעתיד ממשבר קורונה.

"גם בחינוך וגם במדיניות רפואית, פוליטית, הדילמה תמיד היא בין חינוך לטווח קצר לבין התמודדות עם הטווח הארוך. אחד הלקחים של משבר הקורונה הוא שאם אנחנו לא מתכננים לטווח רחוק, אנחנו עלולים להיקלע לסכנות קיומיות", אומר פרופ' רולידר.

הוא גם מסביר. "למה אני מתכוון? על הסיכוי שהמגיפה הזו תגיע דובר כבר שנים קודם. אבל כולנו - המנהיגים, האנשים, האקדמיה - בחרנו לדבר, אבל לא לעשות. היינו עסוקים בכאן ועכשיו והיכולת לתכנן לטווחים רחוקים היא בעייתית. הלקח שלנו הוא המחשבה כיצד אנחנו מונעים אסונות ובעיות לטווח ארוך. באופן אמיתי, כבני אנוש, קשה לתכנן כשלא רואים את התוצאות. אבל זה האתגר והלקח מהקורונה".

מכללת כנרת שעל חוף צמח מציעה לכם ללמוד תואר איכותי במגוון רחב של תחומים: הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת מים והנדסת אנרגיית גז ונפט, תואר ייחודי בחינוך וקהילה, תואר במשאבי אנוש ותואר מוביל בלימודי ארץ ישראל ועוד.

המכללה מציעה מגוון מסלולי לימוד ומלגות כולל מסלול ייחודי שמשלב לימוד בבית המדרש שממוקם במקום בראשות הרב זאב קיציס וכן מעונות מתאימים ורכזת חיים יהודיים שמלווה את הסטודנטים הדתיים לאומיים בכל שנותיהם במכללה.

לייעוץ אונליין לחצו כאן