מאות מדריכים ובנות שירות לאומי ישלימו את צוותי ההוראה במוסדות החינוך

מאות מדריכים מוסמכים ובנות שירות לאומי יעמדו לרשות בתי הספר והגנים ויסיעו בהשלמת כוח ההוראה בתקופה זו.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ט באייר תש"פ

כיתה
כיתה
צילום: איסטוק

האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך מעמיד את מערך התוכן והמתנדבים שלו לטובת חזרה לשגרת לימודים מהירה ובטוחה.

באמצעות מרכזי הזהות וארגון אשכולות, יפעיל האגף את פרויקט "חוזרים ללימודים", במסגרתו יעמדו לרשות בתי הספר והגנים מאות מדריכים מוסמכים לרבות בנות שירות לאומי ומדריכי טיולים.

מערך המדריכים יעמוד לטובת השלמת כוח ההוראה במערכת החינוך בתקופה הקרובה עד תום משבר הקורונה.

בנוסף לתגבור הצוותים, מרכזי זהות ואשכולות הפרוסים בכל רחבי הארץ, יעמידו לרשות בתי הספר מערכי תוכן עשירים ומגוונים, דבר שיספק מענה הדרכתי וחינוכי לבתי הספר והגנים בכיתות ומחוצה להן. כך למשל הם יסייעו בתכנים כמו גיאוגרפיה, מועדי ישראל, מורשת ישראל, ידיעה ואהבת הארץ ועוד.

בין היישובים והערים המשתתפים בפרויקט: באר שבע, ירושלים, פתח תקווה, אשדוד, תל אביב, עפולה, נתניה, חיספין, קדומים, שבי שומרון ועוד.

שר החינוך הרב רפי פרץ אמר כי "ימי המשבר והחזרה לשגרה מראים לנו כמה מיוחד העם שלנו ואשרינו שאלו הם בניו ובנותיו. במסגרת המיזם ״חוזרים ללימודים״, מאות מדריכים ובנות שירות לאומי יסייעו לצוותי ההוראה בגנים בבתי הספר בכל רחבי הארץ. נרתמנו לטובת המאבק הלאומי ואין ספק שהמהלך יעזור להחזרת המערכת כולה לשגרה מהירה יותר בזכות אותם מגויסים. שמח על הירתמות המגויסים ועל היוזמה המבורכת שתיטיב עם כלל הילדים בישראל״.

אדיר וישנייה, מנכ"ל ארגון אשכולות, אמר כי "ארגון אשכולות רואה חשיבות רבה בפעילות זו מול מוסדות החינוך בישראל. זהו צו השעה של הארגונים החינוכיים והחברתיים לסייע למערכת לחזור לשגרה מלאה ובכך לסייע למאמצי ההבראה עבור המשק בישראל. אנו מעמידים לרשות בתי הספר מערך ארצי של מאות מדריכים מוסמכים ובנות שירות לאומי, בעלי ובעלות ניסיון בעבודה עם מערכת החינוך, כך שמדובר בכוח עזר מקצועי ובעל ערך מוסף. אני מזמין את בתי הספר בכל הארץ ליהנות מהשירות והסיוע שאנו מציעים ולפעול למען חזרה לשגרה מהירה ובטוחה".

ישראל בן פזי, מנכ"ל זהות: "לאורך כל השנה אנו פועלים במסגרות חינוך פורמליים ובלתי פורמליים. כך שבמסגרת יוזמה זו אנחנו לא רק שולחים מדריכים ובנות שירות מנוסים שיעזרו לצוותי ההוראה, אלא אנחנו מספקים גם תוכן חוויתי ומשמעותי לטובת מענה הדרכתי חינוכי במערכת החינוך. חשוב לומר, כי המדריכים ובנות השירות זוכים לליווי מקצועי על ידי צוותים תומכים של ארגון אשכולות ומרכזי זהות. הקמנו חמ"ל שלם שייתן מענה לבתי הספר המעוניינים בשירות זה וכן גם לבנות שירות לאומי המעוניינות להצטרף ולסייע".