דיון באולפן הפטריוטים: ימינה לאן?ערוץ 20

בפאנל הפטריוטים בערוץ 20 התקיים אמש (שלישי) דיון סוער בנוגע לעתידה של מפלגת ימינה, על רקע המו"מ הקואליציוני בין הליכוד לימינה, שנראה שהגיע למבוי סתום.

חברי הפאנל היו הכתב המשפטי של העיתון TheMarker ביני אשכנזי, היועץ האסטרטגי ברל'ה קרומבי וחברת הכנסת לשעבר עידית סילמן, מספר 7 ברשימת ימינה.

המגיש ינון מגל אמר בתחילת דבריו כי לדעתו הגיע הזמן של ימינה להכנס לקואליציה וכי אין למפלגה מה לחפש באופוזיציה, אותה יובילו יאיר לפיד ולהבדיל איימן עודה. לעומתו בין חברי הפאנל שררה תמימות דעים כי למרות הסיטואציה המורכבת על ימינה לא להתפשר במו"מ ולדרוש את המגיע להם לפי הבנתם.

העיתונאי ביני אשכנזי אף התייחס לציוץ מטעם מפלגת הליכוד, שתקף את דרישת ימינה לתיק הבריאות, בו נכתב כי לתיק הבריאות "אין קשר לציונות הדתית". לדברי אשכנזי מדובר בפטרונות של נתניהו כלפי הציונות הדתית.

לעומתו טען קרומבי כי גם ימינה אינה חפה מטעויות, לאור העובדה שמדובר במפלגה של שישה מנדטים ושלוש סיעות. אולם גם לדבריו אסור לימינה להתפשר או להתקפל. סילמן שיתפה את עמדתה כמי שעשויה להכנס לכנסת במקרה שהמפלגה תכנס לקואליציה וייעשה שימוש בחוק הנורווגי. לדבריה "ביקשנו עוגנים להשפעה ממשלה הבאה ולא רק תיקים".

סילמן סיפרה כי מתחילת המו"מ הרגישו בימינה כי לא מדברים איתם כמו עם השותפים האחרים וכי מזלזלים בהם ומנסים לדחוק אותם לתפקידים זוטרים. לדבריה "מו"מ אמיתי זה לא הצעות מבזות שנשלחות חמש דקות לפני שבת בטוויטר".