פייסבוק. אילוסטרציה
פייסבוק. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

בודקי התוכן של פייסבוק, שנחשפו לאורך שנים ארוכות לתכנים מטרידים ברשת החברתית ונאלצו למחוק תכנים פוגעניים רבים, יזכו לפיצוי לאחר שתבעו את החברה על פגיעה נפשית קשה שנגרמה להם כתוצאה מעבודתם.

במסגרת הסדר פשרה בין הצדדים, הסכימו ראשי פייסבוק לשלם פיצויים בסך 52 מיליון דולרים לבודקי התוכן שלה, שתפקידם היה לסנן ולמחוק תכנים מטרידים שהעלו גולשים. כל אחד מבודקי התוכן של פייסבוק יקבל על פי ההסדר פיצוי של אלף דולרים, כאשר אלו שאובחנו כסובלים מבעיות נפשיות קשות יותר כמו הפרעות דחק פוסט-טראומטיות יזכו לפיצוי מוגדל של עד 5,000 דולרים.

בסך הכל יזכו לפיצוי מעל 11 אלף בודקי תוכן שעבדו עבור פייסבוק ונחשפו לתכנים הקשים. חלק מבודקי התוכן העידו בכתב התביעה נגד פייסבוק כי נחשפו לתוכן מטריד במיוחד הכולל התעללות בילדים, טרור, פגיעה מינית, אכזריות כלפי בעלי חיים "וכל זוועה אחרת שהתודעה האנושית יכולה לדמיין", כך לדברי עורך הדין של התובעים, סטיב וויליאמס.

לאחר ההסדר בין הצדדים אמר וויליאמס כי "התובעים מרוצים מההסדר עם פייסבוק. הנזק שיכול להיגרם מהעבודה הזו הוא אמיתי וחמור, כך שהעובדה שקיבלנו הקלה אמיתית ומשמעותית מרגישה מאוד טוב".

פייסבוק הודיעה כי תשנה חלקים ממדיניותה על מנת לסייע לעובדים להתמודד טוב יותר עם בעיות נפשיות כתוצאה מהחשיפה לתכנים המטרידים ברשת החברתית.

דו"ח שפורסם בשנת 2019 טען כי בודקי התוכן של פייסבוק מקבלים שכר בסך 28,800 דולר לשנה, אך נחשפים מדי יום לעשרות תמונות וסרטונים מחרידים, יחד עם תמיכה נפשית מועטה שהוצעה להם מצד הרשת החברתית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו