הנהגת הרש"פ תדון בתגובה לסיפוח

ביום שבת תקיים ההנהגה הפלסטינית דיון בדרכי המאבק בהחלטת ישראל לספח חלקים משטחי יהודה ושומרון.

דלית הלוי - ערוץ 7 , י"ט באייר תש"פ

הנהגת הרש"פ תדון בתגובה לסיפוח-ערוץ 7
אבו מאזן
צילום: רויטרס

מוחמד אישתיה, ראש ממשלת הרשות הפלסטינית, אומר כי המצב המדיני הולך ומחריף ועל רקע זה ההנהגה הפלסטינית תקיים ביום שבת הקרוב ישיבה חשובה שתדון בדרכי המאבק בהחלטת ישראל לספח חלקים משטחי יהודה ושומרון ולהחיל בהם את הריבונות הישראלית.

בפגישה ברמאללה עם מספר חברים במועצה המהפכנית של אש"ף אמר אישתיה, כי יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס (אבו מאזן) שיגר מכתבים לגורמים בינלאומיים ודרש מהם לכנס ועידה בינלאומית שתישען על הלגיטימיות והחוק הבינלאומי.

"הקמנו ועדה מיוחדת לבחינת האיומים הישראליים נגד הבנקים (הפלסטיניים) אשר מעניקים שירותים לבני משפחות האסירים (הביטחוניים), השהידים ו(האסירים) המשוחררים) כדי למצוא פתרונות מתאימים. אנו נמשיך לשמור על זכויות האסירים ולעולם לא ניכנע ללחצים הישראליים בכל מחיר", אמר אישתיה.

הרשות הפלסטינית מעבירה קיצבאות חודשיות לאסירים הביטחוניים, שרבים מהם הורשעו בגין רצח או סיוע לרצח של יהודים. סכום הקיצבה החודשי גדל בהתאם לשנות המאסר. ישראל רואה בהסדר הקיצבאות סיוע ועידוד לטרור.

צו לדבר הוראות ביטחון ביהודה ושומרון האמור להיכנס לתוקף והחושף לכאורה את הבנקים הפועלים ברשות הפלסטינית לעונשי מאסר וקנסות אם ימשיכו להעביר את כספי הקיצבאות של הרשות הפלסטינית לחשבונות הבנק של האסירים הביטחוניים.