הערים הגדולות למען קבוצות הספורט

בערים הגדולות תל אביב וירושלים החליטו לפטור את קבוצות הספורט הבכירות בעירן מתשלום דמי שימוש במתקני הספורט עד סוף העונה

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ט באייר תש"פ

אצטדיון טדי. בלי תשלום
אצטדיון טדי. בלי תשלום
צילום: קרית הספורט

עיריות תל אביב וירושלים מציגות: סולידריות ותמיכה בקבוצות הספורט. עם חזרת הספורט הישראלי לפעילות, החליטו בשתי הערים הגדולות בישראל להביע את תמיכתן הפומבית בקבוצות הספורט הבכירות של עריהן כשהודיעו על פטור מדמי שימוש באצטדיונים ובאולמות הספורט בהן משחקות הקבוצות המקומיות.

ראשונה לעשות זאת הייתה עיריית תל אביב-יפו שהודיעה כי תקצה סיוע מיוחד לקראת חזרת קבוצות הכדורגל והכדורסל התל אביביות למשחקים בליגות העל, סיוע אשר יממן את דמי השימוש באצטדיונים ובאולמות הספורט העירוניים.

כאמור, מדובר בצעד שכולו תמיכה ופירגון על רקע חזרתן המבורכת של הליגות המקצועניות ועל רקע המצוקה הקשה אליה נקלעו המועדונים עקב מגפת הקורונה.

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי הנחה את גורמי העירייה וחברת היכלי הספורט להקצות סיוע עירוני מיוחד שיאפשר להן לשחק את יתרת משחקי העונה ללא תשלום דמי שימוש, כאשר מדובר באיצטדיון בלומפילד המשופץ אשר נחנך השנה ובו משחקות קבוצות הכדורגל של מכבי ת"א, הפועל ת"א ובני יהודה, בהיכל מנורה מבטחים בו משחקת מכבי ת"א בכדורסל ובהיכל קבוצת שלמה בו משחקת הפועל ת"א בכדורסל.

מספר שעות לאחר מכן, הודיעה גם עיריית ירושלים על צעד דומה כשראש העיר משה ליאון החליט גם הוא לפטור את קבוצות הספורט הירושלמיות מדמי שימוש במתקני הספורט, כאשר בעיר הבירה מדובר באולם הכדורסל היכל הפיס ארנה, אולמה הביתי של הפועל ירושלים מליגת העל בכדורסל ובאצטדיון טדי, אצטדיונן הביתי של בית"ר ירושלים והפועל קטמון מליגות הכדורגל.

בעיריית תל אביב-יפו אמרו כי הם מברכים על חזרת המשחקים ורואים חשיבות בחיזוק ותמיכה בעוסקים בספורט המקצועי, זאת כחלק מהמאמץ הכולל להחזיר ככל הניתן ותחת המגבלות את שגרת החיים בעיר.

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי אמר כי "חזרת פעילות קבוצות הספורט בליגת העל הינה צעד חשוב הפורץ דרך להקלות נוספות בתחום הספורט. אנו מודעים לפגיעה הכלכלית בקבוצות הספורט המקצועניות עקב מגפת הקורונה, ובכלל זה קבוצות הכדורגל ה"תל אביביות" המשחקות בליגת העל ועל כן הנחיתי את גורמי העירייה וחברת היכלי הספורט לבטל את תשלום דמי השימוש למשך כל תקופת הקורונה- לרבות התקופה שעוד לפנינו עד לסיום העונה. כולי תקווה שבקרוב יחזרו מתקני הספורט העירוניים להיות שוקקי אוהדים והליגות ישובו למסלולן הרגיל".

מעיריית ירושלים נמסר כי "עם חזרתן של ליגות הספורט לפעילות, ובהתחשב באתגרים התקציביים שהציבה הקורונה למועדוני הספורט, הנחה ראש העיר ירושלים לאפשר למועדוני הספורט - בית"ר ירושלים, הפועל קטמון, והפועל ירושלים בכדורסל; לשחק את משחקי העונה ללא תשלום דמי שימוש".

בעלי בית"ר ירושלים, משה חוגג הודה לראש העיר ליאון כשאמר: "אנחנו מעריכים את ההירתמות של ראש העיריה, מר משה לאון והנהלת העירייה למעננו במהלך משבר הקורונה. זה התחיל בהקדמת ההקצבות השנתיות ונמשך כעת עם הפטור מתשלום פעולות שמוכיחות שוב שהספורט בירושלים חשוב לו ומהווה עוגן מרכזי בחייה של העיר".

גם במכבי ת"א בירכו את ראש העיר שלה, רון חולדאי על הצעד הסולידרי וההוגן כשאמרו כי "החלטה זו מסייעת רבות למועדון אשר חווה פגיעה כלכלית קשה ואנו מעריכים את התמיכה וההשתתפות של עיריית תל אביב-יפו בנטל".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il