אורלי לוי אבקסיס תמונה לשרה לחיזוק וקידום קהילתי

יו"ר מפלגת גשר תעמוד בראש "המשרד לחיזוק וקידום קהילתי" שיכלול סמכויות כמו הרשות למאבק בסמים, 'עיר ללא אלימות' ועוד.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ' באייר תש"פ

אורלי לוי אבקסיס
אורלי לוי אבקסיס
צילום: Hadas Parush/Flash90

יו"ר מפלגת גשר, ח"כ אורלי לוי אבקסיס, שמצטרפת לממשלת האחדות כחלק מגוש הליכוד, תעמוד בראש המשרד לחיזוק וקידום קהילתי.

המשרד החדש יכלול כמה מהסמכויות שהיו עד עתה תחת המשרד לביטחון הפנים, בהן הרשות לביטחון קהילתי, פרויקט "עיר ללא אלימות", הרשות למאבק בסמים ובאלכוהול, המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת וקידום פרויקטים במגזר הערבי.

על פי ההסכם הקואליציוני שנחתם בין ''גשר'' למפלגת הליכוד, לוי אבקסיס תהיה חברה בקבינט החברתי-כלכלי, בקבינט הפיוס וכן בתוכנית הבין משרדית למניעת אלימות במשפחה.

השבעת הממשלה החדשה צפויה להיערך היום (חמישי) בערב, לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע ליו"ר הכנסת בני גנץ ולנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין כי הצליח להרכיב ממשלה. "אבקש לכנס את הכנסת לישיבה לצורך כינון הממשלה", כתב נתניהו.

אמש (רביעי) דווח כי שר החינוך הרב רפי פרץ שוקל לפצל את מפלגת ימינה ולהצטרף לממשלת גנץ-נתניהו, בתמורת לקבלת תיק ירושלים ומורשת.

פרץ נפגש פעמיים עם ראש הממשלה נתניהו, ושוקל ברצינות את ההצעה להתמנות לשר בממשלה החדשה. הוא גם יקבל סמכויות בנושא התיישבות ושירות לאומי. פרץ ביקש להתמנות לשר החינוך אולם ראש הממשלה סירב לבקשה.

פגישתם השנייה של פרץ ונתניהו לא התקיימה על דעתם של בכירי ''ימינה''. זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן שוחח בטלפון עם הרב פרץ, ואמר לו ''אל תצטרף בשום אופן לממשלה''. על פי רוח הדברים שהציג עמית סגל, פרץ השיב לרב דרוקמן: ''אחשוב על זה אני פה בממתינה לא שומעים טוב ביי''.

אתמול אחר הצהריים שוחחו בטלפון ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון נפתלי בנט, אולם לא הצליחו להגיע להסכמות שיאפשרו את כניסת ''ימינה'' לממשלה החדשה.

"ההחלטה בידי נתניהו", הודיע בנט. ''כפי שאמרתי מתחילת הדרך. אנחנו מעוניינים להיכנס לממשלה, רק אם תהיה לנו השפעה. השפעה נגזרת לחלוטין מתחומי אחריות. אם ראש הממשלה רוצה אותנו בעמדות השפעה, נשמח להיכנס. אם ראש הממשלה רוצה אותנו שוליים, חלשים ונטולי השפעה, נעדיף לצאת לאופוזיציה".

בתוך כך, הליכוד וכחול לבן פרסמו את קווי היסוד של הממשלה, ועיון במסמך העלה כי הוא לא כולל את החלת הריבונות הישראלית על יהודה ושומרון ובקעת הירדן.