משה כחלון
משה כחלון צילום: Flash90

שר האוצר משה כחלון יפרוש היום באופן סופי מהפוליטיקה, חמש שנים אחרי שנכנס לתפקיד שר האוצר, ולמשרד ייכנס השר ישראל כץ.

בראיון פרישה לעיתון "ישראל היום" התייחס כחלון למשבר הקורונה ואמר "זה עוד לא נגמר, אבל גם אם יגיע גל נוסף של קורונה אסור יהיה לחזור על המהלכים שעשינו".

"הם היו מהלכים נכונים, הקרבנו את הכלכלה על מזבח הבריאות. אי אפשר לעשות שוב 'לוק דאון' למשק אם יהיה גל נוסף, זה מסוכן. כרגע אפשר לומר שעברנו את זה", הוסיף.

כחלון סיפר בראיון גם על המאבקים, "כשאנחנו מתחילים להרגיש שהחבר'ה האלה, אנשי משרד הבריאות, טיפה מגזימים, אני נותן הנחיה בניגוד למה שהם ביקשו. לדוגמה, הם רצו לעצור את כל התעשייה, ואני לא הסכמתי. שחררתי את התעשייה לעבוד".

"כל תעשיין שהיה לקוח בחו"ל קיבל היתר לעבוד. התעשייה לא ירדה מ־80 אחוזי פעילות. לאורך כל המשבר מנענו נזק כלכלי עצום למדינה. אם היינו מקבלים את כל מה שאנשי הבריאות רצו, היינו היום עם 3 מיליון מובטלים ובור שלא היינו יוצאים ממנו גם בעוד עשר שנים", טען כחלון.

לדבריו: "מגיע שלב שאתה מבין שעוד רגע מגיע צונאמי וישטוף הכל. אתה רואה שהולכים לכיוון לא פרופורציונלי ביחס למה שמתרחש, אבל כולם מפחידים אותך, מציגים תרחישי אימה ואין לך איך לסתור את זה. הם אומרים, 'הנה, תראה את התמונות מאיטליה, מארה"ב, איך הגופות מתחילות להיערם, את כמות ארונות המתים'. אז מה תגיד? שזה לא נכון? שזה לא יקרה? אמרתי למנכ"ל, 'תישאר רגוע, אל תדאג, הכל יהיה בסדר'".

כחלון נשאל האם אנשי משרד הבריאות הגזימו בכוונה, והשיב "הם לא ידעו מה יהיה. כל אחד הסתכל ואמר לעצמו שבטוח תהיה ועדת חקירה ממלכתית, והוא לא רוצה להסביר למה יש גופות של ישראלים".

על הפיצויים לאזרחים אמר כחלון, "אנחנו מהמדינות הנדיבות ביותר. ארה"ב נתנה 1,500 דולר למשפחה, אנחנו נתנו בכמה פעימות סכום של 16-15 אלף שקלים. הקורונה עלתה למדינת ישראל בערך 140 מיליארד שקלים. אני מקווה שזה יסתיים בזה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו