חטיפים לכלבים
חטיפים לכלבים Unsplash

בקרב חובבי הכלבים קיימת אי בהירות מסוימת לגבי חטיפים לכלבים. האם ניתן לתת לכלב חטיף במקום ארוחה? כמה חטיפים בדיוק מותר לו לאכול? האם החטיפים האלו מזיקים לשיניים ועוד...

האם חטיפים הם רק פינוק?

כן ולא, אין ספק שיש בחטיפים אלמנטים מגרים כמו טעם צורה וצבע השונים מהאוכל הרגיל של הכלב, אבל הם גם יכולים להסב לנו כמה רגעים של שקט, במיוחד אצל גורים שאוהבים ללעוס כל דבר הנקרה בדרכם.

מלבד זאת, החטיפים טובים גם לאילוף: כשאנחנו נותנים לכלב את החטיף בתור פרס, הוא מבין שעשה את הפעולה הנכונה. עם זאת, כאשר מדובר בחטיפי אילוף, יש להעדיף חטיפים קטנים שהוא יוכל לאכול בזמן ההליכה בלי לעצור. למידע נוסף על חטיפים לכלבים.

חטיף הוא לא במקום ארוחה

ממש כמו אצל בני אדם, חטיף לכלב לא יכול להחליף ארוחה והכלב כבר מקבל את כל המרכיבים התזונתיים שהוא צריך מהאוכל הסטנדרטי שאותו הוא אוכל. לכן כלב שאוכל יותר מדי חטיפים עשוי להשמין, לא רק בגלל תוספת הקלוריות, אלא גם בגלל רכיבים אחרים כגון שומנים בכמות גבוהה.

לפיכך, ההמלצה היא לקחת את מספר הקלוריות שהכלב זקוק להן ביום ולהפחית את כמות הקלוריות שיש בחטיפים אותם אתם נותנים לו ממנה. שימו לב שלעיתים הקלוריות רשומות כ-Kcal (בכל אחת כאלף קלוריות רגילות).

בכל מקרה, רצוי שהחטיפים לא יהוו יותר מ-10% ממספר הקלוריות השבועי שאתם נותנים לכלב.

האם חטיף רטוב באמת מזיק לשיניים?

אי בהירות נוספת נוגעת לשאלה האם מזון רטוב כחטיף (או שלא כחטיף) בהכרח גורם לנזק לשיני הכלב? למרבה הפלא, לא נמצא קשר באמת שכזה ולמעשה ישנם כלבים שהמזון הרטוב הוא צורת ההזנה העדיפה עבורם בשל בעיות שיניים.

מלבד זאת, קיימים חטיפים יבשים דנטליים שעוזרים לניקוי השיניים של הכלב ובהחלט כדי להעדיף אותם על פני חטיפים שאין להם שום ערך מוסף. אגב, אם אתם רוצים לשמור על שיניי הכלב שלכם באופן קבוע, כדאי להתחיל לצחצח לו את השיניים כשהוא עוד גור (אף על פי ששיניי החלב שלו נושרות).

המלצות נוספות

1.כאשר אתם קונים חטיפים גדולים כגון עצמות, שימו לב שהם מתאימים לגודל הלוע והלסת של הכלב. חטיפים גדולים מדי עשויים לפצוע אותו ואף לגרום לחנק אצל גורים.

2.כאשר אתם משתמשים בחטיפים לצורך אילוף, העדיפו לגוון מדי פעם את המזון שאתם נותנים מכיוון שבסופו של דבר הכלב יתרגל לחטיפים בהם אתם משתמשים והוא יחפש גירויים חדשים. לצורך הנוחות, עבדו עם פאוץ' מתאים אותו תשימו על החגורה כדי שלא תצטרכו להסיט על המבט בכל פעם שאתם לוקחים חטיף ביד.

3.מבחינת רכיבים תזונתיים, ישנם חטיפים איכותיים יותר ואיכותיים פחות. אף על פי שהכלב לא זקוק כאמור לחטיפים לצורך התזונה שלו, בהחלט יש חטיפים מאוזנים הכוללים את כל אבות המזון כגון חלבונים, פחמימות וויטמינים. אלו יכולים להיות טובים עבור גורים שדורשים המון תשומת לב ולכן אנחנו עשויים מדי פעם לוותר להם ולתת חטיף אחד או שניים יותר ממה שהתכוונו.

4.בהמשך לסעיף הקודם: גם כשאתם מקבלים דוגמית של חטיפים במתנה, בדקו אותה היטב. קל מאוד לצבור המון חטיפים בארון שאולי בכלל לא התכוונתם לקנות.

5.גם כשאתם משתמשים בצעצועים לכלב כמו אלו שאותם הוא צריך להפוך כדי להוציא מזון, השתמשו בחטיפים ולא במזון של בני אדם. כלב שמתרגל לאכול מזון של בני אדם בסופו של דבר יתרגל גם לדרוש מכם מזון מהצלחת בנביחות, וחלק גדול מהמזונות שלנו אינם בריאים לו.

כיף לחיות – הכי קרוב אליך

רשת כיף לחיות מהווה את הרשת האיכותית והמשתלמת ביותר שבנמצא באזור השרון. אנו לא רק מספקים לבעלי החיים שלכם את המזון, החטיפים והתכשירים האיכותיים ביותר, אלא גם מהווים אוזן קשבת לחובבי החיות. יותר מנשמח לעזור לכם עם אוזן קשבת ולתת עצה ידידותית.

בין המותגים היוקרתיים שתוכלו למצוא אצלנו עבור כלבים: אקאנה, רויאל קנין, נטורל אנד דלישס, פרו פלאן, הילס סיינס פלאן ועשרות נוספים. כמו כן, אנחנו מחזיקים מזון רפואי של הילס, רויאל קנין, וט לייף ועוד.

למי שמעוניין במשלוחים או "Take Away" והבאת המוצרים מהחנות לבית, אנחנו מספקים גם את השירות הזה ללא תשלום נוסף.

כמו כן, אנו מפעילים בחנויות מספרה מקצועית לכלבים ומבצעים טיפולים נגד קרציות בתקופת האביב.

באתר שלנו תוכלו למצוא מידע נוסף ולבצע קנייה מקוונת בזמן המתאים לכם. בכל שאלה או בקשה אתם יותר ממוזמנים ליצור עימנו קשר בטלפון 09-7440220

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו