עובדי פרטנר יעבדו יום בשבוע מהבית

בנוסף, עובדי מוקדי השירות, שישובצו למשמרות ערב בימי חול ומשמרות סופ"ש, יבצעו אותן מביתם. בשלב זה מוגדר המהלך כפיילוט.

ערוץ 7 , כ' באייר תש"פ

פרטנר
פרטנר
צילום: יח"צ

בתום מו"מ שהתקיים בשבועות האחרונים בין ההסתדרות, ועד עובדי פרטנר והנהלת החברה, הגיעו הצדדים להסכם הבנות פורץ דרך ויוצא דופן בענף התקשורת.

על פי ההסכמות בין הצדדים, פרטנר תהיה הראשונה מבין חברות התקשורת שתחזיר לעבודה סדירה את כל עובדיה שהוצאו לחל"ת בחודש מרץ ואפריל, עד ליום ג' הקרוב.

בנוסף, ובאופן תקדימי והיסטורי בענף התקשורת, תחל פרטנר בפיילוט מיוחד לפיו כל עובדי מטה החברה יעבדו מביתם ביום קבוע בשבוע.

במקביל תורחב העבודה מהבית כך שגם עובדי מוקדי השירות, שישובצו למשמרות ערב בימי חול ומשמרות סופ"ש, יבצעו אותן מביתם.

המהלך, שנולד נוכח התפוקות המשמעותיות והתוצאות המוצלחות של עובדי החברה בתקופה האחרונה, יוגדר בשלב זה כפיילוט שיימשך מספר חודשים.

מתוך אחריות ונוכח השלכות הקורונה הסכימה נציגות העובדים שלא לקיים השנה את נופש החברה, ומתוך התקציב שהוקצה לנופש השנה, מיליון שקל יוקצו לטובת מענק שיחולק לעובדים שהוצאו לחל"ת.

כמחווה של סולידרית וערבות הדדית בין עובדי החברה, סוכם על הקמת קרן סיוע של תרומת ימי חופשה. במסגרת זאת עובדים יוכלו לוותר על מימון החברה לימי חופש מסוימים שנקבעו בהסכם, וזאת לטובת עובדים אחרים שניצלו את מלוא מכסת ימי החופשה שלהם. כמו כן, סוכם כי עובדי החברה ינצלו עד סוף השנה את מלוא יתרת ימי החופשה שלהם לשנת 2020.

נוכח צעדי החיסכון אליהם הגיעו הצדדים להסכם, התחייבה החברה שלא לנקוט במהלך של פיטורי צמצום או התייעלות עד סוף השנה לפחות.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד מסר: "ההסתדרות ופרטנר מוכיחות פעם נוספת כי יחסי עבודה קיבוציים טובים יכולים להביא לשיח ולשיתוף פעולה שמולידים התנהלות אחראית. הקורונה הציבה בפני החברה הישראלית ומקומות העבודה משבר שהם מעולם לא נתקלו בו, אך דווקא מתוך הבנה כי ממצב זה אפשר רק לצמוח, נחתם הסכם שמתמודד בצורה יצירתית וחכמה עם הסיטואציה שנכפתה על כולנו. אני גאה בעובדי פרטנר ובהנהלה שהשכילו להגיע להסכם השומר על איזונים נדרשים תוך המשך חיזוקה של החברה. תודה והערכה גדולה ליו"ר איגוד הסלולר יקי חלוצי וליו"ר הוועד קרן אופק על מסירותם ונחישותם למען העובדים, וכן להנהלת פרטנר ולכל מי שסייע בגיבוש ההסכם".

מנכ"ל פרטנר, איציק בנבנישתי ציין, "החדשנות שמאפיינת את פרטנר, באה עכשיו לביטוי גם בדרך הניהול החדשה שבחרנו בזכות התוצאות המוצלחות שהניבה העבודה מהבית, שלאחרונה נכפתה עלינו, ועכשיו אנו עושים אותה מבחירה".