גפני שמח לאידם של לפיד וליברמן

"הקדוש ברוך הוא מנהל את העולם. היינו כפסע מזה שלפיד וליברמן היו מנהלים את הממשלה. זה היה נזק אדיר לציבור בישראל, אמר ח"כ גפני

מיכל לוי , כ' באייר תש"פ

ח"כ משה גפני
ח"כ משה גפני
צילום: שריה דיאמנט

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני בירך הבוקר (חמישי) על הקמת הממשלה שתושבע הערב ואמר כי מדובר בהשגחה פרטית.

"הקדוש ברוך הוא מנהל את העולם, היינו כפסע מזה שלפיד וליברמן היו מנהלים את הממשלה וזה היה נזק אדיר לאוכלוסיה בכלל, ולציבור החרדי בפרט", אמר.

את אמירתו קינח בעקיצה: "אני שמח על כך שהם ישרתו את העם בכבוד מהאופוזיציה".

גפני התייחס למאמציו לשלב את 'ימינה' בקואליציה. "זה לא סוד שפעלתי אתמול רבות כדי שימינה יהיו בקואליציה, אמשיך לעשות כל מאמץ כדי שכל מרכיבי הציונות הדתית יהיה בממשלה הזאת". אתמול מסר כי "אסור שסיעת ימינה לא תהיה בקואליציה".

בדבריו התייחס למפרי הסדר במאה שערים. "אותם אלה שמפירים את החוק במאה שערים גם מפגינים נגדינו, רק בשישי האחרון הם הפגינו מתחת לבית שלי. זה חוסר אינטלגנציה מהמדרגה הראשונה בכך שמכלילים את הציבור החרדי הענק עם הקומץ הקטן הזה, לא ראיתי את ההכללה הזאת בציבור החילוני כשאנשים בילו בחופי הים בתל אביב, רק אצלינו, מספיק עם זה".

אמש, לאחר חתימת ההסכם הקואליציוני בין הליכוד ליהדות התורה אמר גפני כי "לאחר תקופה לא פשוטה ומורכבת של מערכות בחירות חוזרות ונשנות, הגענו בשעה טובה ובעזרת השם להסכם קואליציוני בין 'יהדות התורה' והליכוד, כבסיס לשותפות בממשלה ה-35. יהדות התורה פעלה לאורך כל הדרך להקמת ממשלת ימין בראשות נתניהו כפי שאכן הצלחנו".

לדבריו, "ההסכם קיבל אישור מועצות גדולי התורה. הסיעה שמרה על עקרונותיה בהסכם הנוכחי כפי שהיה בהסכם הקודם, בשמירת זכויות הציבור החרדי, עולם התורה, מערכת החינוך החרדית, שמירת הסטטוס קוו, הצביון היהודי ומסורת ישראל, פתרון מצוקת הדיור, שמירת השבת וקדשי ישראל".