הזוי: נתקע חודשיים בטרמינל

אזרח גרמני שביקר במקרה בהודו נאלץ לחיות חודשיים בנמל התעופה.

מתנאל ראט , כ' באייר תש"פ

הזוי: נתקע חודשיים בטרמינל-ערוץ 7
מה עושים כשהטיסה חזור בוטלה?
צילום: iStock

לאחר שבחודשים האחרונים שדות התעופה בכל העולם הפסיקו לעבוד, מדינות רבות שלחו מטוסים מטעמם על מנת לחלץ תושבים שנותרו ללא יכולת לשוב הביתה.

אבל, מסתבר שגם זה לא הספיק לאזרח גרמני אחד שנאלץ להישאר בשדה התעופה בהודו למשך חודשיים עד שיכל לצאת מהמדינה.

ב55 הימים האחרונים, נמל התעופה של דלהי הפך לביתו החדש של אדגר זיאבט. אדגר בן ה40 הוא תושב גרמניה שעצר בהודו כחלק מעצירת ביניים בדרכו לאיסטנבול, אבל בעקבות משבר הקורונה ועצירת הטיסות הבינלאומיות נאלץ להישאר בתוך הטרמינל בלי שיוכל אף לצאת לרחובות הודו.

הרשויות בהודו פנו לגרמניה בבקשה שתיקח את אדגר למולדתו, אבל הגרמנים טענו שמכיוון שיש לאדגר עבר פלילי הם לא מבטיחים שהוא לא יועמד למשפט. אדגר מצידו החליט להישאר בטרמינל מאשר להסתכן בכניסה לכלא והעדיף לחכות בשדה התעופה לחזרת הטיסות הבינלאומיות.

לדברי עובדי נמל התעופה, אדגר הצליח לחיות חיי שגרה בתוך הטרמינל. הוא אכל במסעדות היחידות שעדיין נותרו פתוחות בנמל התעופה, התחבר לעובדי הנמל ואף סידר לעצמו מקום לישון. שדה התעופה הפך אפילו לביתו הרשמי כאשר התבקש על ידי הרשויות בהודו לחתום על מסמכי עזיבה והוא כתב "טרמינל 3" כביתו הזמני בהודו.

אתמול, לאחר כמעט חודשיים של חיים בתוך מתחם הטרמינל, הצליח אדגר לקנות כרטיס טיסה מדלהי לאמסטרדם. ברחבי הרשת, רבים השוו את הסיפור של אדגר לסרט המפורסם "טרמינל" בו גיבור הסרט נאלץ לחיות בשדה התעופה למשך כמעט שנה בנסיבות דומות. נשאר רק לקוות שבדומה לסרט, גם אדגר יצליח להתחיל חיים חדשים באמסטרדם כאזרח אירופאי.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!