צפו: ישי ריבו בבית משפחת החייל עמית בן יגאל שנפל בשומרון עמותת הכל מהלב

צה"ל החל לפעול הבוקר (שישי) בכפר יעבד בשומרון, בו נהרג לוחם גולני עמית בן יגאל מאבן שהושלכה לפניו.

במקום התפתחו מהומות שכוללות יידוי אבנים לעבר החיילים. בימים האחרונים נעצרו עשרות פלסטינים ביעבד, מרביתם תושבי הבניין שממנו נזרקה האבן שהרגה את הלוחם.

אמש דווח כי חולל קברו של עמית בבית העלמין הצבאי בבאר יעקב. מצה"ל נמסר כי התגלו סימני חפירה על חלקת הקבר. המשפחה עודכנה באופן מיידי ואביו הגיע לבית העלמין מלווה בגורמי הצבא. נציגי הרבנות הצבאית הגיעו למקום ווידאו כי כבוד המת לא חולל.

חילול הקבר התגלה על-ידי משפחה אחרת שחלפה במקום והזעיקה את המשטרה. ההערכה היא כי הרקע אינו לאומני, אך טרם נעצרו חשודים. גורם במשטרה אמר כי "בעבר התקבלו תלונות על מקרים דומים בבאר יעקב. המטרה שלנו היא לחקור את מי שנחקר בעבר".

"לאור האירוע, הוחלט כי הלילה תתבצע אטימה של הקבר ועד לסיום התהליך תועמד שמירה של חיילי חטיבת גולני באזור בית העלמין", נכתב בהודעה

ממשרד הביטחון נמסר כי "אנשי היחידה להנצחת החייל במשרד הביטחון שוהים בחלקת הקבר של סמ"ר עמית בן יגאל ז"ל מאז היוודע האירוע ומטפלים בחלקת הקבר יחד עם הרבנות הצבאית.

"משרד הביטחון מביע זעזוע ושאט נפש מהמעשה. אגף משפחות, הנצחה ומורשת מלווה את משפחת בן יגאל ויעניק לה את כל התמיכה והסיוע הנדרשים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו