הרב איזמן
הרב איזמן צילום: אלירן אהרון

יו"ר רשת החינוך נעם צביה, הרב איתן איזמן, ביקש מהרב רפי פרץ שלא להיכנס בכל מחיר לממשלת כחול לבן-הליכוד, אך בכל מקרה הוא משוכנע שמקומה של הציונות הדתית הוא בקואליציה.

''חבל שהוא נכנס בתור יחידי אבל אין לנו מקום באופוזיציה, זה לא התפקיד שלנו. האופוזיציה היא בשביל מרצ", אמר איזמן לערוץ 7.

''הוקמה ממשלה רחבה והציבור שלנו לא יכול לברוח ממנה. אנחנו צריכים להיות שותפים. משרד החינוך זה כלום? סגן שר הביטחון זה כלום? החטיבה להתיישבות זה כלום? רק משרד הבריאות חשוב? השתגענו? הקורונה תעבור עוד כמה חודשים, והתפקיד שלנו זה לבנות בתי חולים? תן לבצלאל את החטיבה להתיישבות והוא בונה לך חצי מדינה, אני מכיר אותו''.

הרב איזמן משוכנע שהציבור הדתי-לאומי לא רוצה ללכת לאופוזיציה, ''אמרתי לרב פרץ לא להיכנס בכל מחיר. פרץ קיבל הרבה דברים וסמכויות אחרות. המחיר של פיצול הציונות הדתית הוא לא יותר חשוב מתיק שר? זה משקל גדול והיום הפיצול נורא ואיום''.

"אין לי ביקורת על ההתנהלות של ימינה במשא ומתן מול נתניהו. זה נכון לבקש כמה שיותר אבל כשזה מגיע לישורת האחרונה חייבים להיכנס", הוסיף הרב.

צילום: דיירקט פולס
צילום: דיירקט פולס

מסקר שביצע מכון ''דיירקט פולס'' עולה כי 58% מהציונות הדתית סוברים שרפי פרץ טעה כאשר נכנס לממשלה ופעל נגד רצון בוחריו. 30.5% תומכים בהחלטתו ו-11% לא יודעים לומר מה עמדתם.

הסקר נערך על ידי שלמה פילבר וצוריאל שרון, בעלי Direct Polls LTD, בתאריך ה- 14 במאי 2020 בשעות הערב, באמצעות מערכת דיגיטלית בשילוב פאנל, בקרב 606 נדגמים מהאוכלוסייה הבוגרת (18+) בישראל. טעות הדגימה הסטטיסטית 4.3%+- בהסתברות של 95%.

ההסכם בין הליכוד לבית היהודי

עיון בהסכם הקואליציוני שנחתם בין הליכוד לבית היהודי העלה כי רפי פרץ ויתר על החטיבה להתיישבות וגם על הדרישה של ''ימינה'' לשמר את מעמדתם של רבני הערים מקרב הציונות הדתית.

הרב פרץ התחייב לתמוך בכל עמדה שיציג ראש הממשלה נתניהו הנוגעת להחלת הריבונות במסגרת תוכנית השלום של טראמפ, גם אם זו תכלול הסכמה למדינה פלסטינית.

על פי ההסכם בין פרץ לנתניהו, זה האחרון יקבל את תיק ירושלים והפרויקטים הלאומיים. הליכוד הבטיח כי תקציבי החמ"ד והאגף לתרבות תורנית במשרד החינוך יתוקצבו בבסיס תקציב המדינה.

כמו כן הוחלט כי יישמר הסטטוס קוו בנושאי דת ומדינה. רפי פרץ יהיה משקיף בקבינט המדיני ביטחוני וחבר בוועדת השרים לחקיקה. כאמור, נתניהו סירב להעניק לפרץ אחריות על החטיבה להתיישבות.

בנוגע למינוי הדיינים התחייבו בליכוד להקפיד על מינוי דיינים מכל המגזרים והקהלים, באופן שיוויוני. עוד הוחלט כי סיעות הבית היהודי והליכוד יתמזגו לסיעה אחת בכנסת. מדובר במיזוג טכני שפרטיו יסוכמו בעתיד.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7