סלובניה הכריזה: המדינה נקייה מקורונה

לבישת מסיכה במקומות ציבוריים סגורים היא עדיין בגדר חובה. גם התקהלויות אסורות. החנויות נפתחו וכך גם מלונות קטנים עד 30 חדרים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ב באייר תש"פ

סלובניה
סלובניה
צילום: ISTOCK

ממשלת סלובניה הודיעה בסוף השבוע על סוף מגיפת הקורונה, ובהודעה רשמית שפרסמה נכתב כי "כל האינדיקטורים מצביעים על האטה בהתפשטות הנגיף באוכלוסייה".

ראש ממשלת סלובניה, יאנז יאנשה, אמר בדיון פרלמנט כי המצב האפידמיולוגי במדינה הוא "הטוב באירופה".

סלובניה היא המדינה הראשונה באירופה שיצאה בהכרזה רשמית על סיום המגיפה, ובכוונתה להמשיך לנקוט צעדי זהירות עד סוף החודש. לבישת מסיכה במקומות ציבוריים סגורים היא עדיין בגדר חובה. גם התקהלויות אסורות עד הערכת מצב נוספת שתיערך ב-31 במאי.

מוסדות החינוך בסלובניה יורשו לקבל תלמידים בגילאי גן עד שלוש הכיתות הראשונות בבתי הספר היסודיים. כל החנויות ובתי הספר לנהיגה מקבלים גם הם 'אור ירוק' לפתיחה מחודשת.

עם זאת, חנויות המזון פתוחות מהשעה 8:00 בבוקר עד 18:00 בערב למעט החנויות שכבר היו פתוחות פחות מעשר שעות לפני ה-12 במרץ. מעתה, אזרחי האיחוד האירופי שייכנסו לסלובניה לא יחויבו עוד בבידוד של 14 יום.

בנוסף, מלונות, אתרי קמפינג ומתקני אירוח שבהם עד 30 חדרים ייפתחו מחדש. תחרויות ספורט ארציות יתאפשרו החל מה-23 במאי.

בשבועיים האחרונים אותרו בסלובניה 35 חולי קורונה בלבד, ומקדם ההדבקה נמוך מ-1: כך שכל אדם שנדבק בנגיף ידביק בממוצע פחות מאדם אחד. עד עתה אותרו במדינה 1,465 חולי קורונה, ומספר המתים עומד על 103. מספר החולים המחלימים הוא 270.