הראשונה לחזור: הכדורגל הגרמני חזר

אחרי שבבלגיה, הולנד וצרפת מיהרו עם ההחלטה על סיום העונה, ליגת הכדורגל בגרמניה, הבונדסליגה, בישרה על היציאה ממשבר הקורונה כשחזרה

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ב באייר תש"פ

הראשונה לחזור: הכדורגל הגרמני חזר-ערוץ 7
היציעים הריקים הערב בגרמניה
צילום: רויטרס

כל סוף הוא התחלה של משהו אחר. בימים שלפני התפרצות נגיף הקורונה, נקבע התאריך ה-16 במאי להיות מועד סיומה של ליגת העל בכדורגל בגרמניה, ליגת הבונדסליגה.

אך אז הגיע הנגיף ששיבש את לוח הזמנים של העולם כולו, הקפיא, ביטל, דחה וסגר את העולם כולו ואת הספורט איתו.

היום (שבת) סוף סוף הגיע הרגע לו חיכו המוני אוהדי ספורט מכל העולם ובפרט אלה מגרמניה. אחרי חודשיים של הקפאה והמתנה, הגיע הרגע הגדול עם חזרתה של ליגת הכדורגל המקומית בגרמניה, ליגת הבונדסליגה להתקיים, כשזו למעשה ליגת הכדורגל האירופית הבכירה הראשונה לפעול בחזרה לאחר משבר הקורונה והקפאתה.

לליגת הכדורגל הגרמנית קדמו ליגות הכדורגל של איי פארו ובלארוס שלא הופסקה מעולם, אך עם כל הכבוד להן, לחזרת הליגה הגרמנית יש השפעה גדולה על כל אירועי הספורט בעולם כולו.

בכדי לאפשר את חזרת הכדורגל הנחתה הנהלת הליגות והמדינה בגרמניה על מספר צעדים שנראו היטב: השחקנים הגיעו עם מסיכות עד העלייה לדשא, כל מי שנכנס לאצטדיון עבר בדיקות חום, כולל צוותי הצילום, השופט וכל הגורמים הרלוונטיים, ואפילו כדור המשחק עבר חיטוי. הכל רק בשביל הכדורגל, האוהדים, הספורט, השגרה המבורכת.

משחקי המחזור ה-26 בליגת העל הגרמנית אמנם התקיימו ללא קהל, אך היו תאווה לעיניים למאות אלפי האוהדים בגרמניה ובעולם כולו שישבו וצפו בהם בטלוויזיה.

במוקד המחזור עמד משחק ה"דרבי" בין בורוסיה דורטמונד ושאלקה, בו הביסה דורטמונד את היריבה המרה בתוצאה 0:4.

גם ייצוג ישראלי היה הערב בחזרת הכדורגל הגרמני כאשר עילי אלמקייס הצעיר קיבל דקות משחק ראשונות בליגת העל הגרמנית כשנכנס בדקה ה-90 להופעת בכורה במדי הקבוצה הבוגרת של הופנהיים במשחק ההפסד להרטה ברלין. חברו לקבוצה, ישראלי נוסף בדמותו של חלוץ נבחרת ישראל בכדורגל, מואנס דאבור, לא נכלל בסגל בשל לידת אשתו.

כעת עיני העולם נשואות כולם לגרמניה, בתקווה שהמחזור שהתקיים לא יביא איתו קורבנות נוספים של חולי קורונה, דבר שיחזיר את הספורט כולו מהר מאוד לשגרה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il