לבנת: נתניהו לא סופר אף אחד

השרה לשעבר לבנת תוקפת בחריפות את התנהלות נתניהו שלדבריה בציניות פוגע בשרים שמגנים עליו בחירוף נפש ופועל על פי אינטרס אישי בלבד.

ערוץ 7 , כ"ג באייר תש"פ

לבנת: נתניהו לא סופר אף אחד-ערוץ 7
לימור לבנת
צילום: דרור סיתהכל, דוברות לשכת עורכי הדין

במאמר נוקב ותקיף שפרסמה ב'ידיעות אחרונות' מבקרת השרה לשעבר לימור לבנת את התנהלותו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כלפי בכירי מפלגתו.

את מפלגתה, הליכוד, היא מתארת כמפלגה שהפכה לנחלתו האישית של נתניהו מבלי להתייחס לכל שיקול שהוא מעבר לטובתו הפוליטית והאישית.

תחת הכותרת 'הוא לא סופר אף אחד' כותבת לבנת: "הוא דורש שיגנו עליו בכל כלי התקשורת. הם עושים זאת בחירוף נפש. הוא פוגע בהם. הם אומרים שזה גשם. הוא הפך את הליכוד למפלגה שלו, נכס פרטי הקרוי על שמו. הם עונים אמן. הציניות שלו. העלבון שלהם. הוא עושה כרצונו. יושב כמו אמן המפעיל בובות על חוט, מביט בנחת על נתיניו. העיקר שאיכשהו הכל יסתדר בסוף".

"קיום הבטחות? רגשות? מיקום ברשימה? הצלחה בתפקיד? מה לו ולכל אלה. אלה עניינים לחלשים. לאנשים בלי עמוד שדרה, חסרי סבלנות. הם לא מעניינים".

עוד כתבה לבנת: "ועכשיו, פתאום התעוררו. לא אמרו מילה על נושאים עקרוניים או אידיאולוגיים כאשר עלו על סדר היום. נתנו לו גיבוי מוחלט, התראיינו על פי דפי מסרים שהעבירו להם, או שתקו - על פי הוראה מלמעלה, מהבוס. קיוו שבבוא היום זה יועיל להם כשתגיע עת חלוקת השלל. הייתי שם. ליבי יוצא אליהם. אבל כזאת התנהלות עוד לא ראיתי".

לדבריה "ככל שהשנים חולפות, בנימין נתניהו, אף על פי שכישוריו מצוינים, הולך ומתנתק מקרקע המציאות. הוא בנה לעצמו אימפריה פרטית, והקיף עצמו באומרי ואומרות הן. כל מי שהעז להרים ראש, לחלוק על גדולתו של המנהיג, על אמירותיו, על דרכו - אחד דינו: להיות מסולק מעל הדרך".

לבנת קובעת כי בראשית דרכו היה נתניהו אחר, ואולם מאז הניצחון הענק של שנת 2015 השתנה. "ניצחון זה הביא את נתניהו ומשפחתו למקום אחר. למקום שבו התחילו להאמין כמו לואי ה־14, שהמדינה זה הם".