גם הכדורגל האיטלקי חוזר

אחרי חזרתה לפעילות של ליגת הכדורגל הגרמנית, הודיע ראש ממשלת איטליה ג'וזפה קונטה כי גם קבוצות ליגת הכדורגל במדינתו רשאים לשוב

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ג באייר תש"פ

גם הכדורגל האיטלקי חוזר-ערוץ 7
קורונה באיטליה
צילום: איסטוק

אירופה יוצאת מהמשבר. עיניי כל העולם צפו אמש על גרמניה, כשזו הייתה לראשונה שמחזירה את הספורט המקצועני לפעילות מלאה כשקיימה את מחזור מספר 26 בליגת העל שלה, ליגת הבונדסליגה, לאחר הקפאה בת חודשיים בשל התפשטות נגיף הקורונה.

גרמניה היא הליגה האירופית הבכירה הראשונה ששבה לפעילות ובכל העולם קיוו כי זו תצלח בשלום את החזרה ללא נדבקים חדשים שיגרמו לשוב לסגר מוחלט של אירועי הספורט בפרט ואירועים המוניים בכלל.

אמנם מדובר על חזרה למשחק ללא אוהדים אך בימים בהם העולם כולו עצר מלכת, גם זה משהו.

מי שראה את הדברים מרחוק והחליט לאשר גם כן חזרה לפעילות הוא לא אחר מאשר ראש ממשלת איטליה, ג'וזפה קונטה.

קונטה, שמדינתו הייתה הראשונה באירופה שספגה אבידות גדולות ונגיף הקורונה הלם בה בחוזקה, הורה לקבוצות ליגת העל במדינתו, קבוצות הסריה א', לחזור לאימונים מלאים עם מגע החל מיום שני הקרוב.

מדובר בצעד גדול של איטליה אל עבר חזרה לשגרה ולמגרשים בפרט, כאשר כבר לפני שבוע וחצי קיבלו הקבוצות אישור לשוב לאימונים במתכונת מצומצמת.

על פי הנתונים המפורסמים, על אף שבאיטליה עדיין ישנם מספר איבחונים של חולים חדשים ואף מתים בכל יום כתוצאה מהנגיף, העקומה נמצאת בשלבי ירידה חדים ואם הדבר יימשך כך הסיכויים לשחק כדורגל בתאריך אותו קבעו - ה-13 ביוני, הולכים וגדלים.

אם באיטליה חוזרים לשחק, אין כל מניעה לאירופה כולה לחזור לשגרה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il