סמוטריץ': נתניהו צריך סביבו 'יסמנים'

שר התחבורה היוצא בצלאל סמוטריץ' במתקפה על נתניהו: "הולך להכיר במדינה ערבית על בסיס תכנית טראמפ, בכסות של איזה רבע ריבונות".

ערוץ 7 , כ"ג באייר תש"פ

סמוטריץ': נתניהו צריך סביבו 'יסמנים'-ערוץ 7
בצלאל סמוטריץ'
Photo by Yonatan Sindel/Flash90     

שר התחבורה היוצא בצלאל סמוטריץ' (ימינה) תוקף הבוקר (ראשון) בחריפות את ראש הממשלה, על רקע השיבוץ המסתמן של שרי הליכוד ודחיקתם של כמה בכירים מחוץ לממשלה.

בתגובה לציוץ שפרסם בנושא שמעון ריקלין צייץ סמוטריץ', "תפנים שמעון. נתניהו הולך להכיר במדינה ערבית על בסיס תכנית טראמפ, בכסות של איזה רבע ריבונות בחלק קטן מהשטח. לכן הוא צריך סביבו ממשלה של יסמנים צייתנים שלא יעשו לו בעיות".

"נילחם בכך מבחוץ ככל יכולתנו. מקווה שמעט האידיאולוגים שיש בליכוד (וכנראה ישארו ברובם בחוץ) ישתפו פעולה", הוסיף.

את הדברים כתב סמוטריץ' כאמור, בתגובה לציוץ חריף של איש התקשורת שמעון ריקלין, אשר נחשב בעבר כמקורב לראש הממשלה. בציוץ תקף ריקלין את דחיקתם של כמה מבכירי הליכוד אל מחוץ לממשלה, כהמשך לדחיקתם בכירי ימינה מהקואליציה אותה הרכיב.

"בנט. שקד. סמוטריץ. לא לבד. מתברר שגם אלקין שטייניץ ברקת סער ודיכטר (רשימה חלקית) לא קיבלו כלום", צייץ ריקלין. לדבריו, "השארת מי שמסוגל לחשוב בכוחות עצמו בחוץ היא בשורה רעה מאוד לליכוד ולמחנה הימין. ולצערי הרב טעות של נתניהו. לא מאוחר לתקן".

מאוחר יותר צייץ העיתונאי יאיר שרקי, "נתניהו טען שהמאבק שלו בבנט ושקד הוא לא משבר עם הציונות הדתית, וכדי להוכיח את זה השאיר אחרונים בתור, כנראה בלי שום תפקיד, את שני השרים הסרוגים במפלגתו: אלקין וחוטובלי. היתה לו הזדמנות להוכיח שהצורך במפלגה סקטוריאלית תם אבל נראה שהוא מחמיץ אותה".