עמנואל שילה:
יש תחושה שנתניהו ממנה דווקא אנשים לא מתאימים

עורך העיתון בשבע, עמנואל שילה, מתייחס למשבר בין ימינה והליכוד ותוקף את אופן הרכבת הממשלה.

ערוץ 7 , כ"ג באייר תש"פ

יש תחושה שנתניהו ממנה דווקא אנשים לא מתאימים-ערוץ 7
עמנואל שילה
צילום: ניסים לב

עורך העיתון בשבע, עמנואל שילה, מתייחס היום (ראשון) בראיון לבני טייטלבוים בכאן מורשת למשבר ימינה והליכוד ותוקף את אופן הרכבת הממשלה.

לדבריו, "נתניהו עשה הכל לתת כדי לימינה את התחושה שהוא לא מעוניין בהם והם הסיקו את המסקנות.

על הצטרפות הרב רפי פרץ לממשלה אמר שילה כי כמהלך אישי של הרב פרץ זה מהלך מוצלח שמסדר לו תפקיד חשוב, אך מעמדו בציונות הדתית הוא חסר תקנה והוא לא יוכל לשוב להנהיג אותה.

לשאלה האם הציבור הציוני דתי יעניש את הליכוד על ההתנהלות מול ימינה השיב עמנואל שילה, "אני חושב שבאופן עקרוני יש פוטנציאל, כי יש כאן עלבון, יש כאן סטירת לחי מסוימת ומכה לתפיסה שאומרת שהציבור הדתי לאומי יכול למצוא את מקומו ואת המשקל הראוי לו בליכוד, וכמובן שכל זה תלוי בשאלה האם הציונות הדתית הפוליטית המאורגנת, כלומר ימינה, תתארגן ותציב אלטרנטיבה רצינית ואמינה ומאוחדת ודמוקרטית".

על התנהלות נתניהו שמחד ממנה ועוטף את עצמו באנשי הציונות הדתית, ומאידך מזלזל ומבזה את נציגיה הפוליטיים אומר עורך העיתון בשבע, "אני שואל את עצמי האם זה שנתניהו מעסיק סביבו אנשים דתיים האם זה משום שהוא מעריך את כישוריהם או משום שהוא סומך על נאמנותם, או גם וגם. בכל אופן, הוא כנראה מעריך אנשים באופן אישי, את ההתארגנות הדתית המאורגנת, הפוליטית, הוא לא כל כך מעריך".

שילה גם מתח ביקורת על אופן הרכבת הממשלה ומינוי אנשים לתפקידים שאינם מתאימים להם, "מה שקורה עכשיו עם מינוי השרים אני ממש לא מבין אותו. זה נראה כאילו דווקא בכל משרד הוא שם מישהו שדווקא לא מתאים לאותו משרד. למשל מה רע באלי כהן שר הבריאות וביולי אדלשטיין שר החינוך? יש כאן איזה תחושה שנתניהו דווקא רוצה לשים אנשים במקום שהם לא יסתדרו כדי שאף משרד לא יוכל להתנהל בלעדיו. הצורה שבה מוקמת הממשלה היא כל כך מוזרה שאני לא יודע להסביר אותה".