ניר ברקת לא ימונה לשר בממשלה הבאה

נתניהו הודיע לח"כ ניר ברקת כי לא יתמנה לשר בממשלה הקרובה. "אעשה מאמץ גדול לשלב את ברקת לתפקיד בכיר בממשלה בהמשך הדרך".

ערוץ 7 , כ"ג באייר תש"פ

ניר ברקת בכנס ירושלים
ניר ברקת בכנס ירושלים
צילום: משה ביטון

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (ראשון) עם ח"כ ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים לשעבר, אך הוא לא ימונה לשר בשלב זה.

בהודעה שפרסם נתניהו לאחר הפגישה נאמר, "נפגשתי עם ח"כ ניר ברקת שאותו אני מעריך מאוד. ניר ברקת ראוי לתפקידים בכירים הן בליכוד והן בממשלה".

"לצערי הרב זה לא הסתייע לפני השבעת הממשלה. אעשה מאמץ גדול לשלב את ח״כ ברקת לתפקיד בכיר בממשלה בהמשך הדרך", הוסיף נתניהו.

ח״כ ניר ברקת מסר בתגובה לאי מינויו, "אני מברך על הקמת הממשלה החדשה ושמח שתרמתי את חלקי למען המטרה, גם אם לא אכהן כשר. אני רץ למרחקים ארוכים ואמשיך לפעול בכל כוחי למען המדינה האהובה שלנו בכנסת ובכל תפקיד אותו אמלא בעתיד".

ברקת הוא השני מקרב חברי העשיריה הראשונה ברשימת הליכוד שלא יושבע היום לשר, לאחר שמוקדם יותר היום התברר שגם גדעון סער לא יושבע לשר.

מקרב בכירי הליכוד יוותרו ככל הנראה היום מחוץ לממשלה גדעון סער (מקום 5 ברשימה), ניר ברקת (מקום 9), אבי דיכטר (מקום 11) וצחי הנגבי (מקום 15).

נזכיר כי ערב הבחירות התחייב נתניהו למנות את ברקת לשר האוצר בממשלה שיקים לאחר הבחירות, אך בהמשך התנער מההבטחה בטענה שהיא הותנתה בכך שיעלה בידו להרכיב ממשלת ימין.

במהלך הלילה נפגש נתניהו עם כמה מבכירי הליכוד ודן עמם בתיקים שאותם הם צפויים לקבל. נתניהו הציע לשר יובל שטייניץ לשמש בתפקיד השר להשכלה גבוהה וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, אך שטייניץ סירב. הבוקר נפגשו השניים פעם נוספת ובה הודיע נתניהו לשטייניץ כי הוא ישאר שר האנרגיה אך תחום המים יפוצל ממשרדו.

השר זאב אלקין התבשר הבוקר על ידי ראש הממשלה כי הוא ימונה לשר ההשכלה הגבוהה וכן לשר משאבי המים. השר יואב גלנט ימונה לשר החינוך הבא, אך ההשכלה הגבוהה ומספר תחומים ממשרדו יועברו למשרד ההשכלה הגבוהה והמשלימה בראשו יעמוד השר אלקין.

השרה גילה גמליאל תשמש בממשלה הבאה השרה להגנת הסביבה. שר הכלכלה היוצא אלי כהן יהיה שר המודיעין. השר גלעד ארדן ימונה לשר לשיתוף פעולה אזורי עד למינויו הצפוי בעוד כמה שבועות לשגריר ישראל בארצות הברית ובאו"ם.