תכנון מטבח כשר
תכנון מטבח כשר צילום: Open dna studio

נקודות חשובות בתכנון מטבח כשר

תכנון החלל - מטבח כשר מצויד בשני כיורים ולעתים גם בשני מדיחים ותנורים. כדי שהמטבח יכיל את כלל המוצרים הללו ועדיין יאפשר זרימה נוחה, חשוב לתכנן אותו בצורה חכמה, תוך ניצול מקסימלי של החלל ומיקום נכון של האלמנטים השונים.

פתרונות אחסון - במטבח כשר קיים מגוון פריטים הדורשים אחסון כמו סט כלים נפרד לבשר וחלב, סט חגיגי לשבת ולחגים וכו'. פתרונות האחסון כוללים: ארונות גבוהים המנצלים את גובה החלל, מגרות עמוקות היכולות לשאת משקל רב ותכולה רבה, שילוב מקומות אחסון נוספים באי, הוספת מזווה לאחסון מזון, תוספת של מרפסת שירות או מבואת כניסה להגדלת החלל ועוד. פתרונות אלו מאפשרים אחסון נוח ונגיש, יוצרים סדר וארגון במטבח ומאפשרים עבודה נוחה ונעימה.

מכשירי חשמל - כדי לחסוך במקום ובעלויות, במקום לרכוש שני תנורים למטרת הפרדת אפייה ובישול של בשר וחלב, ניתן לרכוש טוסטר אובן ותנור או תנור מיקרו ותנור. פתרון נוסף הוא תנור המאפשר הפרדה מלאה בין תאיו. לגבי מדיחים, ניתן לבחור במדיחים צרים, ברוחב 45 ס"מ ובכך לחסוך במקום ובעלויות.

סדר פסח - כדאי לנצל את תקופת ניקיונות הפסח, כדי לעשות סדר במטבח ולהיפטר מפריטים מיותרים שאין בהם שימוש. המקום שיתפנה ישמש אתכם לאחסון כלים ומכשירי חשמל בהם אתם משתמשים באופן שוטף.

משטחי עבודה - על מנת להשאיר די מקום למשטחי עבודה, יש לאחסן מכשירים כמו מיקסר ומעבד מזון במקום ייעודי בארון או מגירה, במקום להעמידם על השיש. באופן זה משטח העבודה העומד לרשותכם גדול יותר והמטבח נראה מסודר.

נגישות - ניתן לאחסן את הכלים שמשמשים אתכם לעיתים רחוקות, כמו למשל סט הצלחות לפסח, במדף עליון של ארון גבוה או בארון מעל המקרר. פריטים אחרים כמו פלטת שבת או סט כלים לשבת, המשמשים אתכם לעתים קרובות, ניתן לאחסן במקום נגיש.

אי - האי מהווה תוספת מעולה לכל מטבח ובמיוחד למטבח כשר, בו הוא משמש כשולחן אוכל, משטח עבודה ומקום אחסון גם יחד. ניתן לשלב בו את אחד הכיורים וכך לפנות מקום נוסף במשטח העבודה.

שמירה על ניקיון - במטבח כשר חשוב במיוחד להקפיד על ניקיון והכשרת המשטחים, לכן יש לוודא כי הם עשויים מחומרים קלים לניקוי ושאינם סופחים כתמים. כמו כן יש להקפיד על צביעת הארונות והמגירות בחומרים ידידותיים לסביבה ואיכותיים, העומדים בתו תקן אירופאי. באופן זה, די בהעברת ספוג פלא או מטלית לחה כדי שהמטבח שלכם יראה מבריק.

אלמנטים עיצוביים - פריטים שונים במטבח, כמו סט חגיגי לשבת או סט לפסח, יכולים לשמש כאלמנט דקורטיבי על ידי אחסונם בארון מעוצב עם דלת זכוכית. באופן זה, הצורך באחסון משולב עם תוספת נוי למטבח.

הפרדה בין בשר לחלב - כדי ליצור הפרדה ברורה בין האזור החלבי לבשרי, אפשר לשלב צבעוניות, טקסטורה או צורות שונות בארונות והמגירות, נמקנה למטבח מראה אקלקטי ומיוחד.

תכנון ועיצוב מטבח כשר ב"פשטות" מטבחים

בגלריית "פשטות" אנו מעצבים כבר 16 שנה, מטבחים איכותיים, כולל מטבחים כשרים המותאמים לצרכי הלקוח. אנחנו מתמחים בעיצוב וייצור מטבחים בעלי מראה ייחודי ומקורי, המבוססים על תכנון חכם, המנצל את החלל באופן אופטימלי ומאפשר עבודה נוחה.

מוזמנים לבקר פשטות מטבחים ולתאם עמנו פגישת הכרות בגלריה